امام جمعه کرمان: احیای امر به معروف و نهی از منکر  از تشکیل پرونده‌ها در دستگاه قضائی جلوگیری می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر از تشکیل پرونده‌ها در دستگاه قضائی جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان با وی اظهار داشت: احیای امر به معروف و نهی از منکر باید مورد تاکید آحاد جامعه قرار بگیرد چرا که دایره امربه معروف و نهی از منکر بسیار وسیع است.

وی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر تمام شئون زندگی را در برمی‌گیرد گفت: متاسفانه در ذهن قاطبه مردم چند مصداق خاص از امر به معروف و نهی از منکر است و در چهار دهه انقلاب برنامه‌ها به شکلی بوده است که ذهن مردم فقط به مواردی از امر به معروف و نهی از منکر معطوف شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه سهم امر به معروف و نهی از منکر در به‌وجود نیامدن مشکلات و رفع بسیاری از مشکلات جامعه بسیار زیاد است افزود: احیای امر به معروف و نهی از منکر از تشکیل پرونده‌ها در دستگاه قضائی جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر بیشتر کار تئوری انجام داده و کمتر عملیاتی فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: شورای احیای امر به معروف و نهی از منکر ادارات که زیرمجموعه مدیر هستند و از اداره حقوق می‌گیرند، آن گونه که باید نمی‌توانند اثرگذار باشند چرا که اگر مدیر مجموعه اعتقادی نداشته باشد بر روی فعالیت شورا نیز اثر می‌گذارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه به اندازه کافی مصوبه و قانون برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در کشور داریم اما اجرایی نمی‌شود گفت: ایجاد ساختار بومی و استانی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر برای کارآمد کردن ستاد ضرورت دارد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه ساختارهای بخش‌نامه‌ای از مرکز تاکنون جواب نداده و نتیجه‌ای هم نداشته است افزود: باید شوراهای منطقهای امر به معروف و نهی از منکر در شهر تشکیل شود و این شوراها اقدامات عملیاتی داشته باشند.

48

کد خبر 1414600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =