۰ نفر
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴

محرم غریب

روح‌الله جمعه‌ای
محرم غریب

امسال محرم حال و هوای دیگری دارد، هر روز آن به واقع غروب عاشورا و تنگناهای غربت است.

هر ساله به عشق اهل بیت علیهم السلام و سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله_الحسین (ع) جامه سیاه بر تن خود و شهر می کردیم و سینه زنان و مویه کنان در محافل سوگواری سیدالشهدا به خونخواهی ثارالله مویه سر می دادیم، در مساجد و تکایا و حسینیه ها نذر شهادتِ فی سبیل الله نموده  و دستجات عزاداری به پا کرده و پشت یزیدیان زمان را به لرزه می انداختیم.

همه ساله، تاسوعا و عاشورا هنگامه دلدادگی هایِ عاشقانه برای غریبانه هایِ خلقت بود و سرزمین هایمان شور و هنگامه #کربلا سر می داد و غریو غربت آزادگی و آزادگانِ سپهر گیتی را به لرزه می انداخت، در سوگ آزادی و جوانمردی و رستگاری در کنج محفل عزای حضرت دوست و جانِ عاشقان سر بر زانو گذاشته و بر حال زار خود می گریستیم و اشکهایمان را توشه بهترین سفر زندگیمان می کردیم تا در پناه شفاعت مادر اهل بیت (ع) سرمست انتظار ابدی لقاءالله شویم.

از روز عرفه داستان غربت حسین(ع) را با یکدیگر زمزمه می کردیم تا اوج غریبی را در ثانیه های محرم و صفر درک کنیم و عشق را معنا کنیم...

اما گویی امسال غریبانه ترین محرم را باید درک کنیم، شیوع ویروس منحوس کرونا که مظهر آلودگی و پلیدی و بیماری است باعث شده است تا از نعمت و برکت عزاداری های سنتی و روحبخش و جان افزای حضرت امام_حسین(ع) محروم شویم و گوش جان به فرمایش مولای عاشقان حسین ابن علی(ع)  بدهیم که " بادِروا بِصِحَّةِ الأجسامِ فی مُدَّةِ الأعمارِ؛در مدّت عمر، در حفظ سلامت تن بکوشید". هر چند جان و مال و هستی ما فدای اهل بیت علیهم السلام و سالار شهیدان است اما پیش ترین و لذت بخش برترین جانبازی آن است که با اطاعت و تبعیت از فرامین و دستورات آن گوهرانِ بی نظیر جهان هستی به سر شود. 

امسال محرم_غریب را غریبانه اما باشکوه و عظمت خاص برگزار و هر خانه را حسینیه می کنیم  و پرجلوه تر از همیشه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی که مصداق #حق_الناس است محرم و صفر را زنده تراز همیشه نگاه خواهیم داشت.

السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

۲۳۲۳

کد خبر 1414742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =