کنکور دکتری زیر سایه کرونا؛ برخی داوطلبان تشخیص قطعی بیماری دارند

مهر نوشت: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد متقاضیان کنکور دکتری ۹۹ که مبتلا به کرونا هستند مشخص شده است و از این داوطلبان در محیط های امن آزمون اخذ می شود.

دکتر ابراهیم خدایی افزود: پیش از لغو آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) در روز ۲۶ تیرماه، حدود ۱۸۰ نفر با تکمیل فرم های خوداظهاری اعلام کرده بودند که مبتلا به کروناویروس شده اند.

وی افزود: پس از تعویق دو هفته ای آزمون، مجدد از افراد خواسته شد که فرم خوداظهاری ابتلا به کرونا تا تکمیل کنند که آمار این افراد نسبت به قبل کاهش محسوسی داشت و اکنون ۵۴ نفر ابتلای قطعی به کرونا را اعلام کرده اند که از این تعداد یک نفر در بیمارستان بستری و سایرین در قرنطینه خانگی به سر می برند.

رئیس سازمان سنجش گفت: این افراد با وجود ابتلا به کرونا متقاضی حضور در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹ هستند که به منظور مساعدت با این داوطلبان، آزمون این افراد جدای از سایر داوطلبان در محیطی امن برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: با معاونت درمان وزارت بهداشت و معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی در استان ها هماهنگی به عمل آمده است که محیط های امن برای برگزاری آزمون دکتری جهت داوطلبان مبتلا به کرونا برگزار شود.

آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صبح روز پنجشنبه ۹ مردادماه ۹۹ برگزار می شود.

47231
کد خبر 1414777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =