دستگیری ۳ شکارچی غیر مجاز در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ۳نفر شکارچی غیر مجاز که لاشه ۲ راس بز کوهی همراه داشتند دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه بویراحمد؛ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح دوشنبه ششمین روز از مرداد ماه ۹۹ از دستگیری سه نفر متخلف شکار غیر مجاز حیات وحش در پارک ملی دنا خبر داد و گفت : ۳نفر شکارچی غیر مجاز به همراه لاشه ۲ راس بز کوهی و یک قبضه اسلحه کلاشینکف ۳۰ تیر غیر مجاز ، توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا دستگیر شدند.
سید اسدالله هاشمی گفت: محیط بانان پارک ملی و منطقه حفاظت شده ، دنا حین گشت و پایش در منطقه متوجه صدای شلیک تیر در این منطقه شدند.
وی گفت : محیط بانان پس از حضور سریع در محل شلیک گلوله و پایش آن منطقه ، متوجه حضور ۳ نفر متخلف می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود : محیط بانان موفق شدند متخلفین را به همراه لاشه ۲ راس بز کوهی شکار شده و یک قبضه اسلحه کلاشینکف غیر مجاز دستگیر و اعمال قانون کنند.
هاشمی با بیان اینکه با متخلفین زیست محیطی بشدت برخورد قانونی می شود گفت: برای متخلفین پرونده تشکیل و به همراه آلات مکشوفه ، برای اعمال قانون به مراجع قضایی ارسال شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به جریمه حقوقی ۱۵۰ میلیون تومانی برای این متخلفین اشاره کرد و گفت: مطابق قانون برای شکار هر راس بز ۷۵ میلیون و کل (پازن ) ۲۵ میلیون تومان قانون گذار جریمه لحاظ نموده و این جدای از جریمه کیفری جرم می باشد.
هاشمی در پایان گفت: متخلفین شکار و صید هشدارهای محیط زیست را جدی گرفته و دست از تهدید گونه های حیات وحش بردارند و بدانند که این اداره بر اساس قانون با متخلفین بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد کرد.

46

کد خبر 1414905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =