پرونده تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی روی میز کمیسیون امنیت

ایسنا نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیسیون هفته آینده موضوع تعرض جنگنده ایرانی به هواپیمای ایرانی را با حضور مسوولان مربوطه مورد بررسی قرار می دهد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پس از تعطیلات مجلس یکشنبه هفته آینده (12 مردادماه 99) برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این جلسه قرار است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به موضوع تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران ماهان بپردازد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در این جلسه قرار است ابعاد و زوایای مختلف موضوع حادثه تروریستی جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین کمیسیون امنیت از بعد امنیتی و حقوق بین‌المللی این موضوع را بررسی کرده و تصمیمات لازم را اخذ کنند.

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس، ابعاد حقوقی، بین المللی، بشردوستانه، هوایی و نظامی این حرکت تهدیدآمیز بخش هوایی نیروی تروریستی و اشغالگر سنتکام، در این جلسه مورد بحث قرار خواهد گرفت و ضمن مروری بر آخرین اقدامات صورت گرفته در نهادهای مختلف کشورمان در واکنش به اقدام امریکا، شکایت جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی پیگیری خواهد شد.

216216

کد خبر 1415014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =