ضرورت تهیه نقشه راه آماده سازی زیرساخت ها برای مقابله و مدیریت بحران

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تهیه نقشه راهی برای آماده سازی زیرساخت ها، دسته بندی وظایف، برنامه ریزی منسجم و افزایش هماهنگی میان بخش های مختلف برای مقابله و مدیریت بحران ضروری است.


به گزارش خبرآنلاین وبه نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در جلسه ستاد بحران منطقه آزاد قشم که با حضور جمعی از معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد، افزود: انجام تمهیدات لازم برای مقابله و عبور با کمترین آسیب از شرایط بحران یکی از مسئولیت های اصلی این سازمان در برابر مردم جزیره است.
وی ادامه داد: انتظار می رود با حضور و هماهنگی بیشتر تمامی دستگاه ها و مدیریت های اجرایی حاضر در ستاد بحران، برای آمادگی قبل از بروز حادثه و رسیدگی بعد از حادثه در قشم پیش بینی های لازم صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه از اعضای ستاد بحران این سازمان خواست با حفظ اولویت، مسائل و مشکلات مربوط ایمنی زیرساخت های شهری و امکانات ضروری و حیاتی برای خدمات رسانی به ساکنان بررسی و برای رفع آنها اقدامات لازم را انجام دهند.
در ابتدای این جلسه محرم بهاروند، رییس ستاد بحران منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی از وضعیت زیرساخت های شهری و برآورد خسارات احتمالی در اثر وقوع زمین لرزه امروز پرداخت و تاکید کرد که خوشبختانه زلزله های اخیر خسارت قابل توجهی به همراه نداشته است.
همچنین در بخش دیگری از این جلسه مرتضی شیخ زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گزارشی از وضعیت ایمنی سازه و بخش های مختلف و همچنین امکانات بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم برای مقابله با زمین لرزه ارائه کرد.
براساس این گزارش سایر اعضای ستاد بحران نیز گزارش هایی درباره وضعیت موجود، برآورد خسارات احتمالی، نحوه خدمات رسانی و فعالیت های صورت گرفته برای حل مشکلات ایجاد شده را ارائه کردند.

کد خبر 1415110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =