برگزاری مسابقه عکاسی از مظاهر و نمادهای ژئوپارک جهانی قشم

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری مسابقه عکاسی از مظاهر و نمادهای این ژئوپارک با هدف حفاظت از میراث طبیعی و احیای میراث ناملموس قشم به مناسبت روز جهانی عکاسی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین وبه نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از ایرنا علیرضا امری کاظمی روز دوشنبه با اعلام این مطلب گفت: موضوع این مسابقه « گنجینه های تاریخی و طبیعی قشم » است که با هدف معرفی جاذبه های تاریخی و زمین شناسی جزیره قشم و جلب توجه همگانی به اهمیت حفاظت از میراث طبیعی و  احیای میراث ناملموس قشم با تمرکز به محدوده ژئوپارک جهانی قشم طراحی شده است.

وی پنج محوراین مسابقه را که همگی مرتبط با جزیره قشم است شامل «حیات وحش»، «تنوع گیاهی»، «چشم اندازهای طبیعت»، «جاذبه های زمین شناختی و آثار تاریخی» و «میراث ناملموس» جزیره قشم اعلام کرد و با تاکید بر ضرورت رعایت اصول اولیه عکاسی، داشتن کیفیت مطلوب را شرط ورود عکس ها به فرآیند داوری دانست و افزود: شرکت در این مسابقه برای تمامی هنرمندان  و علاقه‌مندان به عکاسی آزاد است و هر شرکت‌ کننده می‌تواند حداکثر پنج قطعه عکس به ایمیل qeshmgeopark۲۰۰۸@gmail.com ارسال کند.
به گفته وی مهلت ارسال آثاربرای شرکت در این مسابقه  پایان مردادماه ۹۹ است و به شش نفر برگزیده جوایز نقدی از طرف مدیریت ژئوپارک جهانی قشم اهداء خواهد شد.
وی نحوه ارسال آثار را نیز از طریق ایمیل به آدرس  qeshmgeopark۲۰۰۸@gmail.com اعلام کرد.
گفتنی است علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعت اداری با شماره تلفن‌ ۰۷۶۳۵۲۵۲۲۲۴ تماس بگیرند.
آیین های بزرگداشت روز جهانی عکاسی روز ۱۹ آگوست ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۹ مردادماه ۱۳۹۹ همزمان با سراسر دنیا  در ایران نیز برگزار می شود.

48

کد خبر 1415320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =