اتمام حجت با ساختمان‌های معروف اما ناایمن مشهد/ برخی حتی «پایان‌کار» نیز ندارند

مدیرعامل آتش نشانی مشهدمقدس گفت: برای رفع نقص سیستم‌های ایمنی ساختمان های ناایمنی که اقدام به تشکیل پرونده کرده اند، یک مهلت دوماهه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : امیر عزیزی  با اشاره به بازدید اعضای شورای راهبردی ایمن‌سازی ساختمان‌ها و اماکن پرخطر شهر مشهد اظهار داشت: کارگروه به پشتوانه حمایت گسترده دستگاه قضایی و در جهت تامین ایمنی شهروندان به‌صورت جدی وارد عمل شده است.

وی با بیان این که تمرکز اصلی کارگروه در فاز اول، ایمن‌سازی اماکن و ساختمان‌هایی است که از دوره‌های قبل ناایمن تشخیص داده شده و اکنون به عنوان ساختمان‌های پرخطر محسوب می‌شوند، افزود: خوشبختانه طی هفته گذشته تاکنون چندین مجموعه برای رفع نواقص ایمنی اقدام به تشکیل پرونده در آتش نشانی کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: برای رفع نقص سیستم‌های ایمنی ساختمان های ناایمنی که اقدام به تشکیل پرونده کرده اند، یک مهلت دو ماهه در نظر گرفته شده است که امیدواریم در این مسیر شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

عزیزی با اشاره به این که انتظار ما از متولیان ساختمان‌هایی که از احداث آنها چند سال گذشته، این است که ضوابط ایمنی و همچنین بازدیدهای دوره ای و مستمر را جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از این ساختمان‌ها حتی پایان کار ندارند که از این نوع ساختمان‌ها در مشهد بسیار زیاد است.

وی به بازدید اعضای شورای راهبردی ایمن سازی ساختمان‌ها و اماکن پرخطر شهر مشهد از بخش‌های مختلف یک ساختمان بلند مرتبه اداری و تجاری در بولوار معلم مشهد، اشاره و گفت: در این بازدید سطح ایمنی این برج ۱۴ طبقه در تامین الزامات ایمنی، ناکافی و تجهیزات اطفای حریق این مکان فاقد کارایی لازم تشخیص داده شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد تصریح کرد: این برج ۱۴ طبقه موارد متعددی از نواقص ایمنی شامل نبود کپسول‌های آتش‌نشانی، تخریب و یا غیر فعال بودن سیستم‌های اعلام و اطفای حریق، ایراد در سیم‌کشی برق و راه‌های خروج اضطراری را دارا است.

وی اضافه کرد: با آماده شدن چک لیست‌های مشخص شده و ارائه آن به مالکان این مجموعه، امیدواریم متولیان این برج در اسرع وقت نسبت به حضور در مجموعه آتش‌نشانی و تشکیل پرونده برای رفع نواقص اقدام کنند.

48

کد خبر 1415421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =