امام جمعه همدان: بخشی از زکات به مدرسه سازی اختصاص یابد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: بخشی از مبلغ زکات جمع‌آوری شده در استان با هماهنگی شورای زکات همدان به حوزه مدرسه‌سازی اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در دیدار با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان گفت: در یک اقدام موثر و با هماهنگی شورای زکات استان همدان مقرر شد قسمتی از مبلغ زکات جمع آوری شده در هر منطقه و روستا به این امر مهم اختصاص یابد.

وی با بیان تاثیر به سزای این طرح در ترویج و تشویق اقشار مختلف جامعه در ساختن مدرسه، اعلام آمادگی کرد که در اشاعه طرح آجر به آجر دوشادوش اداره کل نوسازی مدارس استان همکاری کند.

امام جمعه همدان در راستای تکریم و تبلیغ این طرح خاطرنشان کرد: هر شخص می‌تواند با اهداء حتی یک آجر در حرکت مبارک مدرسه سازی و رفع مشکلات فضاهای آموزشی سهیم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: فرهنگسازی در جهت ترویج این حرکت ملی از وظایف ائمه جماعات است و بعد از دوران محدودیت های کرونایی و بازگشایی مراکز و اجتماعات، به ترویج این طرح مهم خواهیم پرداخت.

وی با بیان اینکه این طرح نو در راستای حل مشکلات سخت‌افزاری آموزش و پرورش است، ابراز امیدواری کرد: روزی را شاهد باشیم که نیاز و کمبودی در حوزه فضاهای آموزشی نباشد.

محمدحسین مرادی، مدیرکل نوسازی مدارس نیز در این دیدار گفت: ۳۰ درصد مدارس استان همدان با کمک خیران راه‌اندازی شده که شامل یک‌هزار و ۹۲۰ کلاس درس در قالب ۳۱۴ پروژه است که با مشارکت ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی در امر مدرسه‌سازی استان تحقق یافته است.

وی از برگزاری ۲۱ جشنواره خیران مدرسه‌ساز در استان از سال ۷۷ تاکنون خبر داد و افزود: تعهدات خیران ۲۶۶ میلیارد تومان بوده که ۱۹۵ میلیارد تومان آن تاکنون محقق شده است.

46

کد خبر 1415493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =