محمد مهاجری:  نواصولگراها مغازه جدید باز کردند اما بازهم شبیه پایداری‌ها هستند /احمدی نژاد خیلی از پایداری ها بهره گرفت

برنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا با رفتارشناسی جناح‌های سیاسی در کشور گفت: دوجناح سیاسی کشورمان وقتی در یک انتخابات پیروز می‌شوند فرصت می یابند که به اختلافات درونی خود بپردازند.

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا، درباره شکل‌گیری گروه‌هایی ذیل جریان اصولگرایی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ گفت: این اتفاقات لزوما به معنای اختلاف نیست، هرچند نمی توان منکر آن شد. به نظرم نشان دهنده سازمان یافتن اصولگرایان و خیز برداشتن به سمت انتخابات ۱۴۰۰ است.

در همین رابطه بخوانید؛

وزیر احمدی‌نژاد:رفتار افراطی چند نفر را به پای کل جریان اصولگرا ننویسیم

وی افزود: هر دوجناح سیاسی کشورمان وقتی در یک انتخابات پیروز می شوند از رقیب خیالشان راحت می شود و فرصت می یابند که به اختلافات درونی خود بپردازند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره اینکه در محفل‌های شکل گرفته‌ جریان اصولگرا کمتر نام چهره‌های شناخته شده و سنتی این جریان به چشم می‌خورد، آیا چهره‌های سنتی این جریان حذف و کنار گذاشته شدند، پاسخ داد: چندین سال است که بخش تندرو جریان اصولگرا با ورود به عرصه سیاست، میدان را از دیگران گرفته است. این جریان هرچند ممکن است اکثریت نداشته باشد اما پر سروصداست و اهل جنجال است و با همین حربه، دیگران را به سکوت می کشاند. یادم هست که از طرف برخی فعالان سیاسی، در باره نفوذ و قدرت گرفتن تندروها هشدار داده می شد اما برخی اصولگرایان سنتی گمان می کردند با این بخش تندرو می توانند جلوی اصلاح طلبان بایستند. اما متوجه نبودند که روزی در برابر خودشان هم خواهد ایستاد.

مهاجری درباره تندروهای این جریان توضیح داد: پایداری ها در واقع بعد از حضور احمدی‌نژاد توانستند از تندروترین چهره‌های سیاسی یارگیری کنند خود احمدی‌نژاد هم از آنها خیلی بهره گرفت. نواصولگرایان می‌خواستند با پایداری‌چی‌ها هم‌ پرونده نباشند بنابراین مغازه دیگری تاسیس کردند اما به لحاظ تندروی بی شباهت به پایداری نیستند.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1415538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =