افزایش۵۰درصدی مبارزه با ملخ در عرصه‌های کشاورزی قزوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سطح مبارزه با ملخ درعرصه های کشاورزی استان قزوین از نظر وسعت عملیات به میزان ۵۰درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: امسال مبارزه با ملخ در سطح بالغ بر ۱۵هزار هکتار انجام شد که  این مبارزه سال گذشته در  سطحی معادل ۱۰هزار و ۴۳۷ هکتار  انجام شده بود.
خمسه اظهار کرد: اگرچه اراضی کشاورزی استان تا حدودی مورد هجوم ملخ‌های شاخک بلند، شکم بادمجانی و ایتالیایی قرار دارند، اما بیشترین و مهم‌ترین گونه ملخ‌ها نوع مراکشی است که بیشتر در منطقه طارم سفلی مشاهده می‌شود.
او گفت: با توجه به اینکه استان قزوین دومین ترسالی خودش را به شکل پیاپی سپری می‌کند، به طور طبیعی با رشد و افزایش جمعیت آفات روبرو هستیم.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین تصریح کرد: افزایش بارندگی در مراتع و اراضی کشاورزی به رشد بیشتر سبزینه‌ها منجر شده و همواره منبع مناسبی برای تغذیه آفات به شمار می‌رود.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین خاطر نشان کرد:  مبارزه با ملخ‌ها درعرصه های  کشاورزی استان قزوین به پایان رسیده و با مبارزات صورت گرفته ملخ‌ها در مرحله تخم‌ریزی قرار دارند و تا اواسط اسفندماه سال جاری فعالیتی ندارند.

48

کد خبر 1415659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =