۰ نفر
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
قیمت طلا کمی تعدیل شد

فارس به نقل از رویترز نوشت:‌ به دنبال افزایش اندک قیمت دلار و برداشت سود سرمایه گذاران از بالا رفتن بهای طلا ، قیمت این فلز گران بها در معاملات بازارهای جهانی کاهش یافت زیرا تمرکز اکنون بر نشست فدرال رزرو که انتظار می رود بر سیاست های انبساطی خود تاکید کند، قرار گرفته است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۸۸ سنت کاهش ۱۹۵۷.۵۵ دلار فروخته شد. قیمت طلا در روز سه شنبه به ۱۹۸۰.۵۷ دلار، بالاترین رقم در تاریخ رسید.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار گفت: طلا به دقت حرکت های دلار را دنبال می کند. «هر چه ما به بیانیه فدرال رزرو نزدیک تر می شویم، بازار کمی بیشتر محتاط خواهد شد.»

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در امریکا همچنان افزایش می یابد و در جهان از ۱۶.۶ میلیون نفر بیشتر شده است.

کاهش اندک قیمت طلا در بازارهای جهانی

تشدید گسترش این بیماری و تشدید تنش های آمریکا و چین، امید برای بهبود سریع اقتصادی را کاهش داد و جریان پول را به دارایی های امنی نظیر طلا هدایت کرد. ارزش طلا تا این زمان در سال جاری ۲۸ درصد افزایش یافته است.

جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «من انتظار دارم که فدرال رزرو لحن ملایم خود را حفظ کند و این قیمت طلا را تقویت می کند.»

قیمت طلا زمانی که نرخ بهره پایین است، افزایش می یابد زیرا هزینه های نگهداری طلا که یک دارایی بدون بهره است را کاهش می دهد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1415719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =