اتحاد ملت با همدلی در کمک‌های مؤمنانه به نیازمندان متجلی می‌شود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به تقویت کمک به هم‌نوع در جامعه گفت: اتحاد ملت با همدلی در کمک‌های مومنانه متجلی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از ساری : حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری اظهار داشت: در شرایط حساس و پیچیده کنونی که برای همه کشورها و ایران ویروس منحوس و مشکوک به بیولوژیک کرونا رقم خورد، مقام معظم رهبری فرمان کمک مومنانه را صادر کردند و در این زمینه فرمودند این تهدید را به یک فرصت تبدیل کنید.

وی افزود: همه ما شاهد بودیم با وجود پیچیدگی و ناشناخته بودن این ویروس به ویژه در روزهای اولیه، مردم علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشت صحنه را خالی نکردند و آحاد مردم، خیران، بسیجیان هیئت‌ها و همه افرادی که می‌توانستند نقش آفرین باشند در این صحنه‌ها  حضور پیدا کردند و هر کدام سهامدار این کمک‌های مومنانه بودند.

تسخیری تصریح کرد: بخشی از آنها در کمک به بیماران در بیمارستان‌ها، عده ای در آرامستان‌ها و برخی دیگر برای یاری به مردمی که از ویروس کرونا آسیب دیدند اختصاص یافت. همچنین با وجود همه تحریم‌ها، مردم توانستند با همدلی، همراهی و یکدلی مهر صفای خود را در جامعه به نمایش بگذارند.  یکی از این عرصه‌های مهم همان نهضت مومنانه بود که مرحله نخست آن در ایام شروع ویروس کرونا رقم خورد و نهادهای مختلف پای کار آمدند و مردم  حضوری فعال داشتند و بسیاری ازخسارت‌ها و آسیب‌ها جبران شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران گفت: کمک‌های مومنانه علاوه بر جنبه مالی، موجب ایجاد روحیه همدلی و همبستگی و اقدام مومنانه بود که غیورانه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و این امر تاثیر روحی و روانی زیبا را برای مردم ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه امروز روحیه ایمان، انفاق‌گری و ایثارگری همچنان نیاز جامعه ما است گفت: در شرایط سخت و پیچیده  ای که مجددا برای نظام اتفاق افتاد در زمینه شیوع ویروس کرونا باز نیازمند کمک مومنانه در ابعاد مختلف هستیم.

تسخیری ادامه داد: ادارات وارد عمل شدند تا کمک کنند و تولیدات وسایل بهداشتی جهش یافته تا به راحتی به دست مردم برسد امیداریم برای نابودی این ویروس اقدامات خوبی شکل بگیرد.

وی بیان کرد: در آستانه  آغاز مرحله دوم رزمایش کمک‌های مومنانه  قرار گرفتیم. انسجام بیشتر نیروهای مومن ، خیران و تشکیل قرارگاه منسجم برای رسیدن اقلام به اهل آن است که این کمک‌ها در اماکن مقدس مانند مساجد، مصلاها و حسینیه‌ها صورت گیرد.

این مسئول بسیجی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند "تهدید موجود را به یک فرصت تبدیل کنید" گفت: در این شرایط شیوع ویروس کرونا و هجمه‌های تبلیغاتی دشمن که می‌خواهد مردم ما را ضعیف جلوه دهد و آنان را بر علیه نظام تحریک کند، باید با تدابیر و اقدام درست و به اندازه بتوانیم با تاب‌آوری، توطئه دشمنان را در زمینه جنگ روانی و جنگ اقتصادی خنثی کنیم.

46

کد خبر 1415789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =