۴۴۰۰ قالیباف فعال تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان سیاست کمیته امداد را ایجاد مشاغل زودبازه دانست و گفت: ۴ هزار و ۴۰۰ قالیباف تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : یحیی صادقی صبح امروز در آیین افتتاح طرح اشتغال گلخانه‌ای کمیته امداد در بخش راین که با حضور امام‌ جمعه راین برگزار شد اظهار داشت: سیاست کمیته امداد ایجاد اشتغال به‌ویژه مشاغل جدید زودبازده که در کمتر از یک سال به بازدهی می‌رسند است.

وی از اختصاص دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کمیته امداد بخش راین در سال جاری خبر داد و گفت: این تسهیلات قرض‌الحسنه به‌منظور ایجاد ۱۰۰ طرح اشتغال برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر توسط این نهاد به بخش راین اختصاص‌ یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در بخش راین را بسیار موفقیت‌آمیز عنوان کرد و افزود: طرح اشتغال گلخانه‌ای که از محل تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال کمیته امداد افتتاح شد هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارد که با افتتاح آن زمینه اشتغال سه نفر فراهم شده است.

وی ادامه داد: در صورتی‌ که همه دستگاه‌ها همکاری‌های لازم را با مددجویان کمیته امداد در بحث صدور مجوزها داشته باشند تسهیلات اشتغال‌زایی این بخش افزایش خواهد یافت و اشتغال مناسبی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این بخش و فرزندان آن‌ها ایجاد می‌شود.

صادقی با بیان اینکه در هر منطقه یکسری مشاغل اصالت دارند گفت: در بخش راین صنایع‌دستی از جمله چاقوسازی قدمت خاصی دارد و این نهاد آمادگی دارد در بحث توسعه این مشاغل تسهیلاتی را در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار دهد.

وی از پرداخت تسهیلات به کارفرمایانی که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم کنند اشاره کرد و گفت: کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت و فرزندان آن‌ها را به‌کار گیرند به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به اصالت و محبوبیت جهانی فرش کرمان اشاره کرد و افزود: این نهاد بحث اشتغال در حوزه قالی‌بافی را در بعضی از مناطق استان از سال‌ها قبل شروع کرده است و در حال حاضر چهار هزار و ۴۰۰ قالیباف فعال تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند.

وی با اشاره به کار جدید و خاصی که کمیته امداد مدل‌های جدید اشتغال در بخش راین انجام داده گفت: از جمله این اقدامات می‌توان به بافت گلیم شیرکی پیج سیرجان که تاکنون سابقه اجرایی در این بخش نداشته اشاره کرد که هم‌ اکنون تعدادی از مددجویان این بخش آموزش‌هایی در زمینهٔ گلیم‌بافی فرا گرفته‌اند و در حال بافت گلیم هستند.

صادقی بیان کرد: به دنبال این هستیم برای خانواده‌های مددجویان با استفاده از ظرفیت نیروی کاری که دارند چندین شغل ایجاد کنیم تا با تلفیقی از مشاغل مختلف اگر طرحی در فصولی از سال درآمد نداشته باشد و یا درآمد آن کم باشد از طریق مشاغل دیگر درآمد آن‌ها جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: مزیت راه‌اندازی گلخانه‌ها در بخش راین این است که عمده گلخانه‌ها در جنوب استان هستند و فصل گلخانه‌های جنوب عمدتاً در زمستان است و با راه‌اندازی گلخانه در این منطقه نیاز بخشی از استان و منطقه به محصولات گلخانه را می‌توان جبران کرد.

46

کد خبر 1415821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =