عکس روز رویترز؛ درگیری نیروهای فدرال با معترضان در پورتلند

خبرگزاری رویترز، بخشی از صفحه عکس های روز خود را به اعتراضات مردم آمریکا در پورتلند اختصاص داده است.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از رویترز، اولین تصویر مربوط به این معترض است که با این ظاهر در تظاهرات ضد تبعیض نژادی در پورتلند و در شهر اورگن حضور یافته است.

این تصویر نیز یکی از افسران نیروهای فدرال را نشان می دهد که در حال آماده کرده توپ های فلفل برای شلیک به سمت معترضان است.

این تصویر نیز معترض دیگری را در شهر اورگون پورتلند نشان می دهد که در حین تظاهرات ضدتبعیض نژادی پرچم آمریکا را به آتش می کشد.

تصویر آخر نیز مربوط به مادرانی است که در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در اورگن پورتلند سد راه نیروهای فدرال شده اند و مقابل خودروی این نیروها ایستاده اند.

اعتراض به نابرابری و تبعیض نژادی از ششم خرداد ماه در پی قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا در شهرهای مختلف آمریکا ادامه دارد. این وضعیت در پورتلند به درگیری شدید میان گارد ملی آمریکا و معترضان کشیده شده است که به دستور ترامپ به آن شهر اعزام شده‌اند. در همین حال رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد در صورتی که مقامات پورتلند نتوانند امنیت را به این شهر بازگردانند، او چاره‌ای جز پاکسازی شهر از آنچه که هرج و مرج طلبان نامید، ندارد.

ترامپ ادامه داد: ما تعداد زیادی از آنها را بازداشت کردیم. اگر آنها می‌توانند شهر را پاکسازی کنند و گرنه ما انتخاب دیگری نداریم.

311311

کد خبر 1416014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =