بازدید سخنگوی وزارت امور خارجه از توانمندی‌های زیرساختی ترانزیتی و واحد تولیدی صادراتی منطقه آزاد انزلی

در جریان حضور دکتر سید عباس موسوی و هیأت همراه، سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه از زیرساخت های حمل و نقل بندری موجود و در حال احداث، و پروژه اتصال منطقه به خط ریل سراسری و یک واحد تولیدی صادراتی با سرمایه گذاری خارجی بازدید به عمل آورد.

به گزارش خبرآنلاین  و به نقل از امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ؛در این برنامه که دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان بهمراه اعضای هیات مدیره و معاونین سازمان نیز حضور داشتند،سخنگوی وزارت امور خارجه با زیرساخت ها و فرایندهای کاری اسکله های فعال مجتمع بندری کاسپین آشنا شده و از نزدیک در جریان ظرفیت های این بندر آشنا شد.
در ادامه این بازدید، دیدار از پروژه در حال احداث اتصال ریل به منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفت که در آن توضیحات لازم از سوی پیمانکار و مشاور طرح در خصوص این مسیر ریلی ٣٧ کیلومتری که حدود ١٠ کیلومتر آن با مشارکت این سازمان از ایستگاه پیربازار تا منطقه آزاد انزلی ایجاد می شود و با اتمام آن در پایان سال جاری بنادر جنوبی کشور به این منطقه متصل شده و زیرساخت لازم برای فعالیت کریدورهای عبوری از طریق این منطقه تکمیل می شود.
بخش پایانی این برنامه بازدید از واحد تولیدی سیلندر چاپ که با سرمایه گذاری خارجی در شهرک صنعتی ناحیه یک این منطقه مشغول به تولید و صادرات می باشد. واحد تولیدی که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای شصت نفر را فراهم نموده و محصول تولیدی آن در بسته بندی محصولات غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴۶

کد خبر 1416204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =