پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با انتشار پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز عید سعید قربان، این روزها را ایام نزدیکی دل ها به یکدیگر برای رسیدن به خدا خواند و براستفاده از فضیلت های بی شمار این ایام تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سازمان منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در این پیام،  رسیدن انسان ها به مرز عبودیت را فلسفه این ایام دانست و تصریح کرد: هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند و از خواسته دل در راه خواسته خدا چشم بپوشد به مرز عبودیت می رسد.
متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
ایام  نهم ذی‌الحجه‌ روز پرفضیلت و معنوی عرفه و دهم ذیحجه روز عید سعید قربان برای همه ما یادآور روزهای پر از صفا و معنویت است، روز هایی که دل های مان را می شوریم تا از فیوضات پر فضیلت ترین ایام الله و زیباترین نمونه از تعبد انسان در برابر حق تعالی بهره کافی و وافی ببریم.
روز عرفه  روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده  است و خوشا به حال آنانی که  در این روز زیر آسمان بروند و اعتراف و اقرار کنند نزد حق تعالی به گناهان خود تا به ثواب عرفات سعادتمند شوند و گناهانشان آمرزیده گردد.
عید قربان نیز از جمله پاک‌ ترین عیدها است، عید سرسپردگی و بندگی و برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. در عید قربان دل‌ها به همدیگر نزدیک می شوند  و به قرب الهی می رسند. عید قربان عید بر آمدن روزی نو و انسانی نو است. عید قربان از آن رو عید نامیده شده است که بندگان را از تعلقات رهانیده و مهیای عروج می‌سازد.
حضرت ابراهیم علیه السلام در این روز، فداکاری، ایثار، اخلاص و عشق به ذات اقدس تعالی را با فدا کردن فرزند دلبند خود در راه خدا به عنوان امتحانی الهی جاودانه ساخت و بر این اساس، مسلمانان هرسال عید قربان را جشن می گیرند تا این اصول و ارزش های الهی را همواره مد نظر داشته  و همیشه  برای تبعیّت از دستورات خداوند و کسب رضایت الهی آماده هرگونه ایثار و فداکاری باشند.
عید سعید قربان، یادآور یک امتحان بزرگ است. امتحانی که حضرت ابراهیم علیه السلام با سربلندی از آن بیرون آمد. پس برماست که در مصیبت ها و بلاها صابر و شکیبا باشیم؛ چرا که شاید این ها امتحان و آزمون بندگی و عبودیّت ما باشند.
اینجانب فرا رسیدن روز عرفه و عید سعید قربان را به تک تک مردم مومن و خداجوی قشم، چه شیعه و چه اهل سنت که در این ایام سخت بخاطر شیوع ویروس کرونا از انجام مناسک و مراسم سنتی اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی بازمانده اند از صمیم قلب تبریک می گویم و خاضعانه  درخواست می کنم که با رعایت مفاد همه دستورالعمل های بهداشتی در حفظ سلامتی خود و دیگران کوشا باشند.


حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

۴۶

کد خبر 1416280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =