رهبر انقلاب به آمریکایی‌ها: شتر در خواب بیند پنبه دانه /می خواستید برای ما تابستان داغ رقم بزنید، خودتان درگیرش شدید

مقام معظم رهبری با تحلیل اهداف آمریکایی‌ها در ماجرای تحریم ایران فرمودند: آنها تلاش می‌کنند دولت ایران را ورشکسته و اقتصاد ما را به مرز فروپاشی بکشانند.

به گزارش خبرآنلاین، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز جمعه دهم مردادماه سال ۹۹ و همزمان با «عید سعید قربان» در در بخشی از سخنرانی تلویزیونی خود با اشاره به ماجرای تحریم‌های علیه کشورمان، فرمودند: تحریم‌های آمریکا نوعی جنایت علیه ملت ایران است.

در همین رابطه بخوانید؛

سخنان مهم رهبر انقلاب در سخنرانی زنده با مردم /یکی از دلخوشی های پرجاذبه برای من دیدارهای مردمی است

ایشان در ادامه فرمودند: آمریکایی‌ها در داستان تحریم‌ها سه هدف اصلی و یک هدف جانبی را دنبال می‌کنند. آمریکایی‌ها در مرحله اول می‌خواهند در کوتاه مدت مردم را آشفته کنند و با تحریم‌ها ملت را در مقابل نظام و دولت بگذارند.

ایشان تأکید کردند: آمریکایی‌ها می‌خواستند تابستانی داغ برای ما رقم بزنند، البته این تابستان داغ برای خود آنها ایجاد شده است.

رهبر انقلاب در ادامه فرمودند: آنها در مرحله دوم به دنبال ایجاد مانع در مسیر پیشرفت علمی کشور هستند. آنها می‌خواهند ایران پیشرفت نکند، حتی ترور دانشمندان هسته‌ای ما نیز در این رابطه صورت گرفت.

ایشان با تحلیل فشارهای اقتصادی آمریکا در ذیل تحریم‌ها، بیان داشتند: آمریکایی‌ها می‌خواهند دولت ما را ورشکسته کنند و به طور کل اقتصاد ایران را متلاشی کنند. آنها تلاش می‌کنند در ذیل تحریم‌ها رابطه ایران با کشورهای منطقه را قطع کنند. البته باید بگوییم؛ «شتر در خواب بیند پنبه دانه».

رهبر انقلاب گفتند: باید توجه کنیم همه مشکلات ما مرتبط با تحریم‌ها نیست و برخی از موانع ریشه داخلی داشته و برخی دیگر نیز مرتبط با ویروس کرونا است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پایان بیان داشتند: امروز شاهد هستیم که عدم توفیق آمریکایی‌ها در داستان تحریم‌ها از زبان خود آنها مطرح می‌شود و برخی از آنها از طریق اندیشکده‌های خود به این موضوع اعتراف می‌کنند.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1416313

برچسب‌ها