۱۲۰۰ مدرسه خراسان شمالی تا پایان مرداد به شبکه اینترنت متصل می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تا پایان مرداد سال جاری ۱۲۰۰ مدرسه روستایی استان رایگان به شبکه اینترنت متصل می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : عباس سعیدی با اشاره به وضعیت مدارس در سال جدید تحصیلی با توجه به شیوع ویروس کرونا٬ اظهار داشت: در برنامه تحصیلی سال گذشته نواقصی برای شبکه شاد وجود داشت و مشکل٬ نداشتن اینترنت و ابزار استفاده از این شبکه بود.

وی افزود: در سال جدید اینترنت رایگان برای ۱۲۰۰ مدرسه روستایی استان که نقاط کور اینترنت بودند ایجاد می‌شود. تا پایان مرداد٬ مدارس به شبکه اینترنت متصل خواهند شد. قرار بر این است که اگر آموزش از طریق شبکه شاد باشد٬ معلمان با حضور در مدارس تولید محتوا کرده و دانش آموزان استفاده خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: در سال تحصیلی آینده هیچ مدرسه تعطیلی نداریم. معلمان موظف به حضور در مدارس هستند و امکان دارد در برخی مدارس بدون حضور دانش‌آموزان باشد. ۱۵ شهریور تاریخ بازگشایی مدارس است و نحوه حضور دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی می‌شود. سناریوهای مختلفی برای سال تحصیلی جدید وجود دارد و به ویژه برای دانش‌آموزان پایه اول باید تصمیمات مهمی اتخاذ شود.

سعیدی درباره اعلام نتایج وضعیت تحصیلی سال گذشته و ثبت نام در سال جدید٬ گفت: تمام دانش‌آموزان میان پایه در مدارس به طور خودکار ثبت‌نام می‌شوند و نیازی به حضور دانش‌آموزان نیست. در صورتی که والدین برای ثبت سفارش کتاب اقدام نکردند می‌توانند این کار را از منازل انجام دهند.

وی با اشاره به مشکلات شبکه شاد برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان٬ خاطرنشان کرد: مشکلات این شبکه احصاء شده و برای سال آینده تلاش می‌شود این مشکلات رفع شود. برای دانش‌آموزانی که ابزار استفاده از این شبکه را هم ندارند٬ دو راهکار ملی و استانی وجود دارد. در سطح ملی وزارتخانه در تلاش است که بودجه‌ای برای این امر تهیه شود. در استان هم در شورای آموزش و پرورش این موضوع مطرح می‌شود که با یاری استاندار و خیرین بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در ادامه با بیان اینکه برخی تخلفات در مدارس هیئت امنایی باعث شد که مدارس هیئت امنایی به مدارس دولتی تبدیل شوند٬ گفت: برخی از مدارس هیئت امنایی با توجه به دریافت برخی مبالغ و وعده‌هایی که داده بودند٬ خوب عمل نکردند و اعتراض والدین و ورود دستگاه‌های نظارتی باعث شد که این مدارس تبدیل وضعیت شوند.

سعیدی اشاره‌ای هم به وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال جدید داشت و تصریح کرد: بابت بروز برخی مشکلات در حین فرایند ثبت نام از اولیای دانش‌آموزان عذرخواهی می‌کنیم. امسال برای برقراری عدالت آموزشی معلمان نمونه استان در تمام دارس مرکز شهر و حاشیه شهر توزیع و تقسیم شده‌اند. این اطمینان را به دانش‌اموزان و خانواده‌ها می‌دهیم که تمام معلمان خوب استان در تمام مناطق حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: شعار ما این است که بهترین مدرسه نزدیک‌ترین مدرسه است ولی توزیع جغرافیایی مدارس در مرکز استان به خوبی صورت نگرفته و این به خاطر نبود عرصه مناسب برای ساخت مدرسه است. البته این مشکل بیشتر در مدارس ابتدایی است که نقصان اصلی آموزش استان در مرکز استان این موضوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: هر نوع دریافتی به‌عنوان کمک به مدرسه کاملا غیرقانونی است و اگر مبلغی هم دریافت شده فقط با رضایت خانواده‌ها بوده است. چند نفر از مدیران در این خصوی تذکر جدی دریافت کردند. اگر در طول سال تحصیلی هم این اتفاق به صورت درخواست از سوی مدرسه باسد٬ غیرقانونی است. در سال گذشته هم برای برنامه‌های فوق برنامه‌ای که انجام نشده نباید پولی دریافت می‌شد که قرار شده مبالغ گرفته شده در سال جدید پس داده شود.

46

کد خبر 1416862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =