تغییر وضعیت کرونایی آذربایجان‌غربی از قرمز به هشدار

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کویید ۱۹ درباره وضعیت استان گفت: خوشبختانه طی روزهای گذشته استان در بحث کویید ۱۹ از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار تغییر یافته است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده گفت: کاهش تعداد بیماران بستری و فوتی در استان، یک موفقیت محسوب می شود که می بایست از همه مردم استان به دلیل رعایت موارد بهداشتی تشکر کرد. البته نباید غفلت کرد زیرا با کوچکترین غفلت، ویروس می تواند خطرناک تر از قبل استان را درگیر کند.

وی بیان کرد: در تاریخ ۱۰ مرداد ۷۹ نفر با بیماری سندرم حاد تنفسی در استان بستری شدند که بیشترین تعداد بستری ها به ترتیب مربوط به شهرهای ارومیه، خوی، سردشت، مهاباد و میاندوآب است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: روند کاهشی مبتلایان در استان منجر به کاهش بیماران بستری و آی سی یو و افراد متصل به ونتیلاتور شد که همین موضوع منجر به کاهش مرگ و میر در استان شده است.
به گفته  آقازاده، مردم و مسئولین نباید نسبت به آمار نزولی استان خوش خیال باشند.
وی درباره تجهیزات درمانی استان بیان کرد: ۵ دستگاه سی تی اسکن در ماه های گذشته وارد استان شده است که منجر به افزایش تشخیص زودرس شده و از نظر تشخیص در استان مشکلی نداریم.

46

کد خبر 1416966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =