چه وقته چیپ زدن بود آقای گل محمدی؟

16 سال پیش جام ملت‌های آسیا.خاطرات آن جام بعید است از خاطرات فوتبالدوستان پاک شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛"چه وقته چیپ زدن بود آقای گل محمدی؟!"اصلا مگر می شود این نقل قول عادل فردوسی پور از یاد کسی برود؟اصلا تن و بدن آدم می لرزد.برای نسلی که با فوتبال اشک می ریخت،با فوتبال خوشخال می شد و با فوتبال زندگی می کرد این چیپ زدن حکم یک طلاق عاطفی را داشت.مثل زن و شوهری که با هم هستند اما با هم  نیستند! آنجا فقط یک چیز آرام‌مان کرد،اینکه ژاپن در فینال چین را شکست داد و قهرمان شد.

اصلا حکایت آن جام ملت ها حکایت عجیبی است.هر اتفاقی که فکرش را بکنید برای ایران افتاد.از اعتراض به دعوت پرتعداد بازیکنان فولاد به تیم ملی گرفته(که سرآغاز حاشیه ها بود)تا گره خوردن بازی مقابل تایلندی ها در اولین بازی،ناداوری های مسلم،سیلی زدن رحمان رضایی توی صورت بداوی و ... در این طور مواقع حتی اگر جادوگر هم داشته باشی که سه گل برایت مقابل کره بزند باز یک جای کار می لنگد!

قبل از جام از هر کسی که می پرسیدی می گفت:«مگر می شود با این ستاره ها قهرمان نشد.»اسامی را ببینید.علی دایی،مهدی مهدوی کیا،علی کریمی،خداداد عزیزی،یحیی گل محدی،جواد نکونام،حامد کاویانپور،ایمان مبعلی،حسین کعبی و ...نه؛نمی شد با این تیم قهرمان نشد،اما شد!

حالا 16 سال از آن چیپ می گذرد هیچ اتفاق خاصی برای فوتبال ایران نیفتاده است.فقط سال به سال گاهی خنده تلخی روی لب می آید،گاهی از یحیی درباره آن چیپ می پرسند و گاهی دلم آدم می سوزد برای نسلی که سوخت!

251 251

کد خبر 1417100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =