گلایه سازمان تامین اجتماعی از پرداخت نشدن حق بیمه بیمه‌شدگان خاص

مهر نوشت: معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، در ارتباط با مشکلات و چالش های مالی سازمان تامین اجتماعی در حمایت از بیمه شدگان خاص، توضیحاتی ارائه داد.

‌مهرداد قریب، در خصوص بیمه شدگان خاص که قرار بود دولت برخی از هزینه بیمه آنها را تقبل کند، گفت: در سال جاری بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهی تعهدی دولت به سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود که بخشی از آنها در ارتباط با بیمه شدگان، قالیبافان، رانندگان، شاغلین صنایع دستی، جانبازان و سایر بیمه شدگان خاصی است که ایجاد شده است.

وی افزود: این موضوع را در اصلاحات پارامتریک در سال گذشته آوردیم و امسال نیز آن را پیگیری می‌کنیم.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: متأسفانه سال گذشته نتیجه نداد و هنوز نتوانسته‌ایم مصوبه‌ای را برای حل این موضوع از مجلس دریافت کنیم تا بتوانیم این اصلاحات را انجام دهیم و به صورت تدریجی سهم بیمه شده افزایش پیدا کند و فعلاً هیچ تصمیم جدیدی اتخاذ نشده و مصوبه‌ای دریافت نشده است.

وی ادامه داد: ما اصلاحات کلی را دنبال می‌کنیم برای اینکه سازمان تأمین اجتماعی سازمان درآمد-هزینه است و در ارتباط با همین موضوع و موضوعات دیگر مانند مستمری بازنشستگی که میانگین دو سال آخر محاسبه می‌شود و نیاز به بازنگری اساسی دارد، باید قوانین جدیدی برای اینکه عدالت در پرداخت‌ها رعایت شود، ایجاد و بتوانیم قوانین خود را به روز رسانی کنیم و در این راه تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم در مجلس این اصلاحات را به تصویب برسانیم.

قریب در پاسخ به این سوال که چنانچه دولت اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومانی را در سال جاری تأمین نکند چگونه می‌خواهید از عهده هزینه‌های بیمه شدگان برآیید، گفت: مشکلی برای بیمه شدگان خاص ایجاد نمی‌شود و همان مبلغی که در سال گذشته پرداخت می‌کردند، پرداخت می‌کنند و جزو بیمه شدگان ما محسوب شده و تمامی خدمات ما را دریافت خواهند کرد.

۲۳۵۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1417119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =