همدان میزبان نمایندگان سازمان بهداشت جهانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۲ تیم از بانک جهانی و سازمان جهانی بهداشت شامگاه یکشنبه در این استان حضور خواهند یافت.

به گزارش خبرآنلاین همدان ؛ دکتر منوچهر کرمی در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: سازمان بهداشت جهانی با کمک بانک جهانی طرحی با عنوان «آی.سی.ای.آر.پی» که پاسخ به فوریت کووید ۱۹ در جهان است را مدیریت می کند که در این راستا قرار است بازدیدهایی از برخی استان‌ها صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این بازدیدها از بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مراکز ۱۶ ساعته یا منتخب کووید ۱۹ در حوزه بهداشت و آزمایشگاه کووید ۱۹ در شهر همدان صورت می‌گیرد همچنین این تیم‌ها از بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ نیز بازدید می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: هدف از این بازدید امکان سنجی و برآورد وضعیت استان است.

وی افزود: رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان درصدد رایزنی برای بالاترین منفعت و فایده از این سفر برای استان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: علاوه بر کارشناسانی که برای طرح «آی.سی.ای.آر.پی» در همدان حضور می‌یابند، کریستوف هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز در این سفر حضور دارد.

کرمی گفت: تاکید کریستوف هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران بهره گیری از ابداعات و تجارب استفاده شده در مدیریت اپیدمی کرونا و آگاهی از وضعیت بهداشتی و درمانی استان ها در مهار این ویروس است.

وی تاکید کرد: برنامه مدیریت و معاونان دانشگاه علوم پزشکی همدان به اشتراک گذاشتن تجارب به دست آمده در مدیریت بیماری کرونا است.

لازم به ذکر است، تیم سازمان بهداشت جهانی امشب وارد همدان شده و روز سه شنبه همدان را ترک می‌کنند.

48

کد خبر 1417133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =