۰ نفر
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
احتمال سیلاب در استان‌های شمالی

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی امروز و فردا برای استان های گیلان و مازنداران بارش‌های شدیدی پیش بینی می‌شود که این امر موجب می‌شود در این نواحی احتمال بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود داشته باشد.

فریبا گودرزی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز و فردا در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه این مناطق در دو روز آتی با کاهش ۴ تا ۶ درجه دما مواجه هستنند، هشدار داد: طی امروز و فردا برای استان های گیلان و مازندران بارش‌های شدیدتری پیش بینی می‌شود که این امر موجب می‌شود در این نواحی احتمال بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود داشته باشد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد، افزود: برای ارتفاعات استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعد ازظهر رگبار پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

گودرزی با اشاره به اینکه از عصر چهارشنبه تا روز جمعه در این مناطق انتظار بارش پراکنده باران را داریم. اظهار کرد: از فردا سه شنبه تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که منجر به خیزش گرد و غبار در این مناطق می‌شود.

وی در خصوص وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران صاف تا کمی ابری است و در ساعات بعد از ظهر پایتخت با وزش باد همراه است و بیشینه دمای آن ۳۸ درجه سانتی گراد پیش بینی می‌شود.

47231
کد خبر 1417385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =