سقوط ۶۵ درصدی درآمد بزرگترین بانک انگلیس به خاطر کرونا

فارس نوشت: بر اساس آخرین گزارش مالی بانک HSBC انگلیس، این بانک به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا شاهد سقوط ۶۵ درصدی درآمد خود بوده است.

بانک HSBC انگلیس، حتی پیش از شیوع ویروس کرونا قصد داشت در راستای کاهش هزینه های خود ۳۵ هزار نفر از ۲۳۵ هزار کارمند خود را تعدیل کند اما شیوع کرونا باعث شد تا این طرح موقتا متوقف شود.
قرار بود حداقل هزار نفر از این اخراجی ها از داخل انگلیس باشند.
بر اساس گزارش مالی بانک HSBC انگلیس که امروز منتشر شد این بانک طی سال جاری تنها ۴.۳ میلیارد دلار درآمد داشته که نسبت به ۱۲.۴ میلیارد دلار سال گذشته ۶۵ درصد کاهش داشته است.
نوئل کویین، مدیرعامل بانک HSBC که بزرگترین بانک انگلیس به شمار می رود می گوید  این بانک قصد دارد روند تعدیل نیرو و بازطراحی فعالیت های خود را سرعت بخشد که از جمله آنها می توان به ادغام دو بخش بانکی و مدیریت سرمایه به همراه توقف فعالیت در برخی بازارهای اروپایی و کاهش تعداد شعب خود در آمریکا اشاره کرد.
بخش قابل توجهی از بانک HSBC انگلیس از محل فعالیت در هنگ کنگ است که هم شیوع ویروس کرونا و هم ناآرامی های گسترده سیاسی در این منطقه ناشی از اعمال قانون امنیت ملی جدید در هنگ کنگ به شدت درآمد HSBC را کاهش داده است.
این بانک در ناآرامی های هنگ کنگ طرف قانون را گرفت و همین امر باعث شد آمریکا نسبت به آن به شدت انتقاد کند.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1417591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =