رئیس پلیس کشور: باید راهکارهای قانونی برای حل مشکلات کولبران ارائه شود

تسنیم نوشت: رئیس پلیس کشور با بیان اینکه باید با تعامل، راهکارهای قانونی و کارشناسانه‌ای درباره حل مشکلات کولبران ارائه شود، گفت: اگر در مناطق ممنوعه ترددی صورت گیرد براساس مصوبات قانون، این امر خط قرمز پلیس محسوب می‌شود.

نشست تعاملی مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با فرمانده نیروی انتظامی پیش از ظهر امروز با حضور نمایندگان این استان، جمعی از معاونان پلیسهای تخصصی، فرمانده انتظامی و مرزبانی کرمانشاه در ستاد نیروی انتظامی برگزار شد.

سردار حسین اشتری؛ در این نشست با بیان اینکه برگزاری اینگونه جلسات به طور حتم باعث هماهنگی بیشتر و ارتقاء نظم و امنیت در استان کرمانشاه می‌شود، خطاب به نمایندگان استان کرمانشاه گفت: صبحتهای مطرح شده در این جلسه نشان‌دهده اشراف شما عزیزان به تنگناها، آسیبها و چالشها در اجرای مأموریتهای پلیس است؛ از سوی دیگر با توجه به مرزی بودن و اهمیت استان کرمانشاه باید جایگاه سازمانی این استان در حوزه‌های مرزی و انتظامی ارتقاء یابد.

رئیس پلیس کشور در ادامه با بیان اینکه کولبران به دنبال معیشت خود هستند، تصریح کرد: در این رابطه خلاء‌های قانونی وجود دارد و نیاز است با تعامل، راهکارهای قانونی و کارشناسانه‌ای درباره حل مشکلات کولبران ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: کولبران اگر بر اساس نیاز خودشان در مناطق مشخص شده مانند بازارچه های مرزی فعالیت  کنند، مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر در مناطق ممنوعه ترددی صورت گیرد براساس مصوبات قانون، این امر خط قرمز پلیس محسوب می‌شود و باید با افراد متخلف برخورد شود.

اشتری با تأکید بر مسئول‌سازی دستگاه‌ها در راه‌اندازی پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها، افزود: ۶۶ نقطه حادثه‌خیز در استان کرمانشاه وجود دارد و نیاز است راه‌های ارتباطی این استان، استانداردسازی شود که با فراهم شدن زیرساختها و فرهنگ‌سازی ان‌شاءالله شاهد کاهش تصادفات رانندگی شویم.

گفتنی است، در این جلسه نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح نیازمندی‌های انتظامی استان خود، آمادگی خود را در راستای تقویت نیروی انتظامی اعلام کردند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1417611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =