خود اشتغالی، کارآفرینی و کمک به بهره وری نیروی کار، هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای است

دکتر «رضا نقدی» گفت: خود اشتغالی، کارآفرینی و کمک به بهره وری نیروی کار، هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای است و رسالت این دانشگاه را تربیت تکنسین ماهر و پنجه های کارآمد توصیف کرد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،  دکتر« رضا نقدی» رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در جلسه با «فاطمه منصوری» معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان، در  دانشگاه فنی حرفه استان سمنان برگزار شد،  از اجرای موفق سامانه بومی آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان خبر داد و اظهار داشت :  آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، رتبه برتر کشور را در سطح دانشگاه فنی و حرفه ای کشور کسب کرد و این دانشگاه آمادگی میزبانی سمینارها و وبینارهای استانی و کشوری را داراست .
وی گفت : جمعیت دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای  بالغ بر ۱۴۰ هزار دانشجو در تمامی استان های کشور و در ۱۷۶ دانشکده با ۲۵ هزار عضو هیئت علمی و استاد می باشد.
ایشان بیان داشتند : دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در حال حاضر با داشتن بیش از ۴ هزار دانشجو و  ۴ دانشکده در شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و امیرآباد دامغان  با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و متناسب با فرصت‌های جدید شغلی برای پاسخگویی به نیازهای بازارکار در حوزه‌های مهارتی و تکنولوژی و همچنین افزایش اشتغال مولد و کاهش بیکاری، رسالت و ماموریت خود را دنبال می‌کند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت : این دانشگاه تلاش می‌کند از طریق تربیت تکنسین‌ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی و بخش‌های دولتی و خصوصی ، زمینه‌های لازم را برای کسب مهارت ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان سرافراز میهن اسلامی فراهم کند.
وی آمار اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه را بیش از ۶۳ درصد دانست و گفت : دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان در ۵۸ رشته کاردانی و کارشناسی مهارتی می باشد که از این تعداد ۳۸ رشته در مقطع کاردانی و ۲۰ رشته در مقطع کارشناسی است.
نقدی اضافه کرد: آمار اشتغال دانش‌آموختگان نشان می‌دهد دانشگاه فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز صنعت رشته‌های تحصیلی را ارایه می‌دهد تا دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشد و چون ۶۰ درصد دروس‌ های دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت کارگاهی ارائه می‌شود، دانشجو در کنار درس تئوری، مهارت انجام کار را نیز به خوبی فرا میگیرد .
وی با اشاره به کمبودهای این دانشگاه در ساختمان های آموزشی گفت : مساعدت لازم در خصوص اختصاص بودجه و رفع نیازهای این مرکز صورت پذیرد تا در راستای شکوفایی هر چه بیشتر و توسعه مطلوب این دانشگاه گام برداشته و بتوانیم نقش کلیدی خود را در حوزه اشتغال به نحوی شایست انجام دهیم .
این مسئول با بیان این که  طرح جامع آموزش کارکنان در حوزه های فنی و مهارتی توسط استانداری سمنان ارائه و به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان برگزار گردد ، افزود: اقتصادی ترین نوع آموزش، آموزش مهارتی است و آمار اشتغال دانش‌آموختگان نشان می‌دهد دانشگاه فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز صنعت رشته‌های تحصیلی را ارایه می‌دهد تا دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشد.

۴۶

کد خبر 1417730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =