۰ نفر
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
رسانه‌های پکن آمریکا را تهدید کردند

فارس نوشت: یک رسانه دولتی پکن با اشاره به کارشکنی دولت آمریکا در صدور روادید برای گروه‌هایی از اتباع چینی، می‌گوید اگر واشنگتن تصمیم بگیرد خبرنگاران چینی را از کشورش اخراج کند، پکن نیز مقابله به مثل می‌کند.

بعد از اقدام متقابل چین در تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو در واکنش به تعطیل شدن کنسولگری خود در شهر هیوستون، اکنون منابعی در پکن نسبت به واکنش تلافی‌جویانه در برابر هرگونه اقدام واشنگتن علیه خبرنگاران چینی هشدار می‌دهند.

«هو شی‌جین» سردبیر روزنامه چینی «گلوبال تایمز»، امروز (سه‌شنبه) گفت اگر تمام خبرنگاران چینی در ایالات متحده مجبور شوند که خاک این کشور را ترک کنند، چین نیز مقابله به مثل می‌کند که شامل خبرنگاران آمریکایی در هنگ‌کنگ نیز خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، هو در صفحه توئیتر خود نوشت: «با توجه به اینکه آمریکا روادید خبرنگاران چینی را تمدید نکرده، طرف چینی نیز برای بدترین سناریو که خروج خبرنگارانش از آمریکا است، آماده شده است. اگر این اتفاق رخ دهد، طرف چینی انتقام می‌گیرد که شامل هدف قرار دادن خبرنگاران آمریکایی مستقر در هنگ‌کنگ نیز می‌شود».

روزنامه گلوبال تایمز از زیرمجموعه‌های روزنامه «پیپلز دیلی» به شمار می‌رود که روزنامه اصلی حزب کمونیست چین است.

چند روز پیش و در ادامه تلاش‌های آمریکا برای افزایش فشار بر چین، واشنگتن از پکن خواسته بود که کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالت تگزاس را ظرف ۷۲ ساعت تعطیل کند. بعد از آن وزارت خارجه چین در اقدام متقابل علیه تنش‌زایی جدید واشنگتن، دستور داد کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو تعطیل شود.

شهر مهم چنگدو، مرکز استان سیچوآن و در جنوب غرب چین و یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی، حمل‌ونقل و ارتباطی چین است. این شهر را به عنوان مرکز و بنیانگذار صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات ملی چین می‌شناسند و شرکت‌های سرشناس و چندملیتی متعددی از جمله مایکروسافت، موتورولا، نوکیا، آلکاتل و اینتل در این شهر مهم مشغول فعالیت هستند.

310 310

کد خبر 1417836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =