تخصیص ۷۰ میلیارد تومان برای تجهیز ICU بیمارستان‌های فارس / یک هزار تخت به ظرفیت بیمارستانی ‌اضافه می‌شود

استاندار فارس گفت: تا پایان سال هزار تخت به ظرفیت استان اضافه می‌شود که این بیمارستان‌ها در شهرستان‌های جهرم، فسا و رستم است و بیمارستان مرودشت نیز در صورت تخصیص اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین از فارس : عنایت‌الله رحیمی بعدازظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در استان فارس اقدامات خوبی در مرحله نخست مقابله با این بیماری انجام شد، اظهار داشت: از تیر و مردادماه که بازگشایی‌ها مجدد برقرار شد و به دلیل عادی‌انگاری از سوی مردم شدت بیماری و فوتی‌ها در استان شدت گرفت.

وی با بیان اینکه با تلاش کادر پزشکی و درمانی در استان فارس میزان فوتی‌ها در این استان از میانگین کشوری پایین‌تر است، گفت: در روزهای اخیر این بیماری در استان روند نزولی را در پی داشته که به دلیل تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در ۳ هفته گذشته بوده است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه روند مراجعه به مراکز درمانی نیز نزولی شده است، افزود: این امر به دلیل این است که ارتباطات غیر ضروری کاهش پیدا کرده و مردم بیشتر رعایت می‌کنند و ۵۵۲  نفر فوتی استان بیشتر مربوط به افرادی بوده که بیماری زمینه‌ای داشتند.

رحیمی با اشاره به مطالبات و معوقات کادر درمان نیز بیان کرد: در سفر معاون رئیس جمهور این موضوع مطرح و  پرداخت مطالبات کادر درمان در دستور کار قرار گرفته است همچنین برای تجهیز آی سی یو بیمارستان‌های استان مبلغ ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال تعدادی از بیمارستان‌های استان به بهره‌برداری می‌رسند، عنوان کرد: با این امر هزار تخت به ظرفیت استان اضافه می‌شود که این بیمارستان‌ها در شهرستان‌های جهرم، فسا و رستم است و بیمارستان مرودشت نیز در صورت تخصیص اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار فارس با اشاره به تامین مواد ضدعفونی در استان تصریح کرد: روند عادی صدور مجوز برای کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید مواد ضدعفونی باید کنار گذاشته شود و بحث صدور مجوز کارخانه‌ها با سرعت بیشتری انجام شود همچنین مواد اولیه در اختیار کارگاه‌ها و کارخانه‌ها قرار گیرد.
رحیمی با اشاره به همراهی بیماری کرونا با آنفولانزا در فصل پاییز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز باید در این زمینه آمادگی داشته باشد و هم برای اقلام بهداشتی و واکسن ذخیره‌سازی‌های لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به انصراف ۴۰ درصدی شرکت‌کنندگان آزمون‌های تیزهوشان در فارس افزود: این موضوع نشان از نگرانی والدین دارد و در همین راستا نیز باید برای بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور آمادگی لازم وجود داشته باشد هر چند ممکن است این تاریخ تغییر کند اما باید فرض را بر این گذاشت که ۱۵ شهریور مدارس بازگشایی شود.

استاندار فارس با اشاره به توسعه اینترنت و دیگر امور ارتباطی در استان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از روستاهای دور افتاده امکان بهره‌مندی از شبکه شاد و آموزش مجازی را پیدا کردند و تهدید کرونا تبدیل به فرصتی برای نزدیک شدن به دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیک شد.

رحیمی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تولید محتوا برای دانش‌آموزان محروم نیز باید مورد تاکید باشد، عنوان کرد: سازمان صمت نیز مواد شوینده و ماسک در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد و  شهرداری هم در بحث سرویس مدارس ورود و این موضوع را تسریع کند.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات حمایتی برای جبران خسارت کسب و کارها در استان قرار داده است، تصریح کرد: استان فارس ۳۰ درصد از این تسهیلات را جذب کرده و از این حیث رتبه اول را در میان استان‌های دیگر دارد.

48

کد خبر 1417995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =