فعالیت ۱۹۴ گروه تعزیه دراستان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از فعالیت ۱۹۴ گروه تعزیه دراین استان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری:  ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست صمیمی با برخی از هنرمندان و پیشکسوتان شبیه خوانی استان گفت: اکنون همگان در وضعیت بحرانی ویروس کرونا هستیم و تمامی کارها و کنشگری ها منوط به عافیت این شرایط است .
وی افزود: وضعیت اجتماعی موجود و شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری، امکان اجرای تعزیه  گروه های شبیه خوانی را  در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نمی دهد.
وی تصریح کرد: پرداختن آگاهی و نگاه به تندرستی و شادابی درونی و جسمی عموم مردم می بایست از مزیت های اصلی در اجرای برنامه‌های مناسبتی ماه محرم سال جاری باشد.
شریفی تأکید کرد: خواسته و انگیزه ما حفظ سلامتی مردم شریف می باشد، بنابراین لزوم این است که گروه‌های شبیه خوانی با در نظر گرفتن اهمیت سلامت مردم نسبت به لغو برنامه‌های خود اقدام نمایند.
ابراهیم شریفی در ادامه ضمن یادآوری برگزاری کارگاه های آموزشی هنر تعزیه گفت: از آنجا که هنر شبیه خوانی مجموعه ای از بازی، رنگ، موسیقی و شعر می باشد در صدد هستیم انجمن یا کانون تعزیه استان چهارمحال و بختیاری را با ابلاغ شیوه نامه جدید، احیاء نماییم که این امر به پیش برد هنر تعزیه در استان کمک به سزایی می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان بیان کرد: «برپا داشتن مراسم سوگواری امام حسین (ع) آیین بسیار بزرگی است و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند از درجه بالایی از معنویت برخوردارند. وی با اشاره به فلسفهٔ عزاداری گفت: احیا و زنده داشتن نهضت عاشورا موجب زنده نگه‏داشتن و ترویج دائمی مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‏‌ها و تربیت کننده و پرورش دهنده روح حماسه و ایثار است.»
وی در پایان خاطرنشان کرد: «عزاداری برای اهل بیت موجب احیای یاد و نام آن‌ها و در کنار آن فرهنگ و مکتب و هدف آنان است. به عبارت دیگر در شکل یک پیوند روحی راه آنان به جامعه الهام گشته و پیوستگی پایداری بین پیروان مکتب و رهبران آن برقرار می ‏سازد و دیگر گذشت قرون و اعصار نمی ‏تواند بین آنان جدایی افکند.»
شایان ذکر است این نشست با حضور معاون امورهنری، اساتید و پیشکسوتان تعزیه استان روز گذشته در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکردبرگزارشد.

46

کد خبر 1418262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =