فراخوان در لبنان برای اهدای خون و تشکیل ستاد بحران

ایسنا نوشت: در پی وقوع انفجار شدید در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن صدها تن درخواست‌ها برای اهدای خون در این کشور به شدت افزایش یافته است.

به گزارش روزنامه النهار فراخوان رئیس انجمن Donner Sang Compter را منتشر کرده است که از مردم خواست نه فقط امروز بلکه برای چندین هفته نسبت به اهدای خون و نجات جان هموطنان خود اقدام کنند چرا که لبنان طی روزهای آینده به شدت به خون نیاز خواهد داشت.

 

وی در این فراخوان اعلام کرد: به دنبال فاجعه عظیمی که در لبنان رخ داد و بیمارستان‌ها آسیب دیده و بیماران و زخمی‌ها در مقابل بیمارستان‌ها صف کشیده‌اند و از طرفی هم بخش پزشکی و درمان به شدت ضعیف شده باید اختلافات را کنار گذاشته و به یاری هم بشتابیم. در حال حاضر هر قطره خون می‌تواند جان یک انسان را نجات دهد. در این روزهای حساس باید متحد باشیم.

وی با بیان اینکه اتاق‌های عمل پر از بیماران با وضعیت وخیم است از همه گروه‌ها و قشرها خواست برای اهدای خون اقدام کنند.

در این رابطه صلیب سرخ لبنان اعلام کرد، تعداد کشته‌های انفجار روز سه شنبه در بیروت به بیش از ۱۰۰ تن افزایش یافته است.

همچنین رئیس جمهوری لبنان دستور تشکیل ستاد بحران به ریاست انطوان شقیر، مدیرکل ریاست‌جمهوری را صادر کرد تا به پیامدهای فاجعه بندر بیروت رسیدگی کند.

میشل عون همچنین یک کمیته تحقیقات درباره علل این حادثه تشکیل داد که نتیجه تحقیقات خود را به مراجع قضایی مربوطه در مدت زمان نهایتا پنج روز از تاریخ شکل‌گیری‌اش ارائه خواهد کرد.

همچنین برای مسؤولان این حادثه اشد مجازات در نظر گرفته خواهد شد. امروز نیز جلسه فوق‌العاده کابینه برگزار می‌شود.

در عین حال سازمان عالی امدادرسانی مامور شده به خانواده‌هایی که منازل‌شان در اثر انفجار دیگر قابل استفاده نیست محل اقامت بدهد و با وزارت آموزش در خصوص بازگشایی مدارس برای استقبال از این خانواده‌ها تماس برقرار کند.

همچنین سازوکاری برای واردات شیشه و ارزیابی نرخ جبران خسارت در نظر گرفته شد.

310310

کد خبر 1418384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
    0 1
    فقط از صمیم. قلب. ناراحت. شدم. کاش. این. طور نمیشد.