گام‌های علمی سازی رشته والیبال با راه‌اندازی رشته تخصصی دانشگاهی در ارومیه

رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه از پذیرش دانشجو در رشته والیبال از بهمن ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، تفاهمنامه همکاری‌های مشترک دانشگاه ارومیه و اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌غربی امضاء شد.

کیومرث پورایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی گفت: ازسالیان گذشته در راستای توسعه علمی و پژوهشی ورزش استان همکاری های بسیار خوبی با دانشگاه ارومیه داشته ایم و امروز هم که دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه با بهره گیری از متخصصین و اساتید بنام ورزشی به یکی از مراکز علمی مؤثر کشور تبدیل شده و در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد همچنان در زمینه های مختلف ورزش قهرمانی و همگانی و حوزه های تحقیقاتی همکاری های بسیار خوبی داریم.
پورایراندوست در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پذیرش دانشجوی رشته والیبال از سال آینده در دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه گفت: این امر را به فال نیک می گیریم و همه جانبه در خدمت دانشگاه ارومیه هستیم و اعتقاد داریم هر جا اسم والیبال باشد استان و شهر ما باید در تمام حوزه‌ها سرآمد همه باشد.

در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، میرحسن سیدعامری رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه گفت: ما سعی داریم تا بهمن ۱۴۰۰ در رشته والیبال پذیرش دانشجو داشته باشیم و در همین راستا اقدامات قانونی جهت کسب مجوز های تاسیس این رشته را انجام می دهیم.

رئیس دانشکده علوم ورزشی ضمن اشاره به این نکته که ارومیه پایتخت والیبال است و مردم این استان علاقه بسیار زیادی به این رشته ورزشی دارند بیان کرد: تاسیس این رشته نیاز و علاقه مردم و مسئولین را در جهت تربیت کارشناس، مربی،‌مدیر و بازیکن رشته والیبال تامین می کند.

وی گفت: در این راستا و با توجه به هم‌مرزی با ۳ کشور، امکان جذب دانشجو را نیز در این رشته میسر کنیم.

در پایان این جلسه سند تفاهمنامه همکاری های دانشکده علوم ورزشی دئانشگاه ارومیه و اداره کل ورزش و جوانان استان به امضاء طرفین رسید.

48

کد خبر 1418490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =