مردم رئیس جمهور دوم خردادی می خواهند یا موتلفه ای؟ /جعفرزاده: رئیس جمهور بعدی با کابینه رفاه بیاید

نماینده سابق مجلس گفت: بازار سیاست دیگر گرم نیست و  در حال حاضر اقتصاد اولویت مردم است. مردم دیگر دولت سیاسی که در دوم خرداد آمد یا اگر موتلفه و اصلاحاتی باشد را نمی خواهند و به برنامه توجه می کنند.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده سابق مجلس درگفتگو با خبرآنلاین درباره ویژگی های کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات سال آینده گفت: مردم به جز راهکارهای عملیاتی برای حل اقتصاد هیچ اولویت دیگری ندارند. سیاست و داستان های آن دیگر اولویت مردم نیست.آنها از کسی حمایت خواهند کردند که با حساب دو دوتا می‌شود چهارتا، درآمد کشور را افزایش و پاسخگوی هزینه های ضروری آن باشد.

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> رئیس جمهور ِ۱۴۰۰، یک سیاستمدار معروف است یا اقتصاددان ناشناخته؟

>>>> هاشمی طبا: رئیس جمهور آینده اصولگرا یا اصلاح طلب نباشد /رئیس جمهور نمی تواند تئوریسین اقتصاد باشد

وی ادامه داد: دولت بعدی با کابینه رفاه بیاید و در زمینه تامین اجتماعی، در حوزه سلامت و بهداشت و .. کاری انجام دهد. هرکسی که بتواند این ظرف را سریعتر و بیشتر پر کند؛ رئیس جمهور خواهد شد. حقیقت مطلب آن است که مردم احساس خوبی ندارند. مثلا پول آب و برق و گاز را میگیرند و هیچ کسی به دنبال دادن یک رفاه به مردم نیست. بنابراین مردم دوست دارند یک رئیس جمهوی بیاید که برای حل مشکلات و رفاه آنان و کاهش نقدینگی کشور، کاری کند.

نماینده سابق مجلس در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور بعدی فردی با چهره اقتصادی یا سیاسی است، گفت:بازار سیاست دیگر گرم نیست و  در حال حاضر اقتصاد اولویت مردم است. مردم دیگر دولت سیاسی که در دوم خرداد آمد یا اگر موتلفه ای و اصولگرا و ... باشد را نمی خواهند و به برنامه توجه می کنند. چپ و راست دیگر معنای خود را از دست داده و چرخش ساسیت در کشور صریح و تند شده است.

وی ادامه داد: آن چیزی که مردم نیاز دارند حل مشکلات اقتصادی و شرمنده نشدن در پیش خانواده خود هستند. مردم تصور می کنند رها شده هستند و خسته شده اند. دولت بعدی، باید دولتی باشد که برای رفاه برنامه داشته باشد، مثلا خانواری که در ردیف کم مصرف های برق هستند، برقشان رایگان شود و پرمصرف ها جریمه شوند.

جعفرزاده همچنین درباره آنکه آیا رئیس جمهوری چهره تکراری است یا جدید، بیان کرد: سطح سواد و آگاهی مردم افزایش پیدا کرده و هر کسی که برنامه خوبی را ارائه و تشریح کند و همچنین ضمانت اجرایی داشته باشد رای می آورد. شخصیت جوان نمی تواند رای بیاورد هرچند که جوان بودن لازم است اما کافی نیست.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1418518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =