۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
ترافیک سنگین در جاده هراز و چالوس

ایرنا نوشت: مرکز اطلاعات راهها و حمل ‌و نقل جاده‌ای ضمن اعلام ترافیک در جاده هراز و چالوس از یک طرفه شدن جاده هراز در روزهای ۱۷ و ۱۸ مردادماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از مرکز اطلاعات راهها و حمل‌ و نقل جاده‌ای از آخرین وضعیت جاده های شمالی، ترافیک سنگینی در جاده چالوس مسیر (جنوب به شمال) حدفاصل شهرستانک تا نساء و حدفاصل تونل کندوان تا هزارچم گزارش شده است.

همچنین در محور هراز مسیر (جنوب به شمال) محدوده‌های مشاء، آب اسک، تونل وانا و بایجان ترافیک نیمه سنگینی است.

با این حال تردد در جاده فیروزکوه، آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت (رفت و برگشت) روان است.

آزادراه قزوین-رشت دارای بارش باران و جاده های هراز، چالوس، فیروزکوه و آزادراه تهران-شمال فاقد هرگونه مداخلات جوی گزارش شده است.

آخرین وضعیت جوی از بارش باران در برخی از محورهای استان گیلان خبر می دهد.

افزایش ۹ درصدی سفر برون شهری در سبانه روز گذشته

براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲هزارو۲۲۹  ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۹ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۴.۸ درصد، اوج تردد بین ساعت ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعت ۴ تا ۵ انجام شده است که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعت مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

این مرکز درباره محدودیت ترافیکی در تعطیلات آخر هفته خبر داده است که در محور کندوان تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۵ و ۱۶ مرداد تا ‌ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران - شمال ممنوع است و در صورت اعلام پلیس راه منطقه تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای مذکور تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از کرج  و دوراهی شهرستانک و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

همچنین تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ مرداد تا ‌ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ‌پلیس راه منطقه تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای مذکور تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران - شمال به صورت یک طرفه خواهد بود.

جاده هراز روزهای ۱۷ و ۱۸ مرداد یک طرفه است

در محور هراز تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ مرداد تا ‌ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ روزهای مذکور تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک طرفه خواهد بود.

در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از مسیر شمال به جنوب و یا جنوب به شمال محورهای هراز و کرج - چالوس اعمال خواهد شد.

در محور کندوان تردد تریلر و کامیون کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است.

تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۵ مرداد در محور هراز ممنوع است.

‌تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی از ساعت ۶ روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مرداد تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد در محور هراز ممنوع است.

همچنین تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ‌روز چهارشنبه ۱۵ مرداد تا ساعت ۶ روز یکشنبه ۱۹ مرداد در محورهای کندوان، ‌فیروزکوه، هراز و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

47231
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1418659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =