رونمایی از نشان فداکاری دانشگاه افسری ارتش +عکس

نشان «فداکاری» دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش که به تصویب فرماندهی معظم کل قوا رسیده بود با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و فرمانده نیروی زمینی رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، در آستانه عید سعید غدیر، در مراسم صبحگاه و شکرگزاری دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از نشان «فداکاری» که برای اهدا به دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران به تصویب فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) رسیده بود، رونمایی شد.

در این مراسم دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (علیه السلام) و دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای پدافند، هوایی، دریایی، فارابی و علوم پزشکی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری ها، عکس‌های شهدای دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاه امام علی (ع) را در دست داشتند با ادای احترام به شهدا و قرائت سرود و صلوات خاصه امیرالمومنین (ع) به تکریم و تجلیل نقش آفرینی شهدای دانشگاه پرداختند.

در این مراسم مصوبه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اهدای نشان فداکاری به دانشگاه افسری، با ابلاغ فرمانده کل ارتش توسط امیر دریادار سیاری به فرمانده نیروی زمینی ابلاغ و اهدا شد.

نیایش به درگاه الهی و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و رونمایی ازنشان «فداکاری» با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، حجت الاسلام محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی و فرماندهان دانشگاه‌های افسری ارتش بخش‌های دیگری از این مراسم معنوی بود.

قرائت دلنوشته توسط یکی از دانشجویان به نمایندگی از جوانان دانشجوی حاضر در میدان که به شکرانه الطاف خدای متعال، گرامی داشت یاد همرزمان شهید و عنایت فرماندهی معظم کل قوا به دانشگاه افسری امام علی (ع) به رشته تحریر درآمده بود و همچنین قرائت اسامی مبارک شهدای این دانشگاه با هم نوایی رزم نوازان؛ از جمله برنامه‌های معنوی این آئین شکوهمند بود.

اجرای سرود میدانی با عنوان «فیضیه ارتش» در وصف دانشگاه افسری امام علی (ع) نزاجا و فرماندهان شهید آن توسط دانشجویان؛ از دیگر برنامه‌های مراسم صبحگاه و شکرگزاری دانشگاه افسری امام علی (ع) بود.

بر پایه این گزارش، با پیشنهاد ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح به محضر امام خامنه‌ای فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی)، مبنی بر اهدای پرچم و نشان فداکاری ۱۱۸۴ شهید دانشجو و دانش‌آموخته دانشگاه افسری امام علی (ع) نیروی زمینی ارتش، پس از تصویب معظم‌له، این دانشگاه به افتخار دریافت پرچم و نشان «فداکاری» نائل شد.

نقش بی‌بدیل دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش در تثبیت و استحکام پایه‌های انقلاب و میدان‌داری فداکارانه و مجاهدانه در عرصه دفاع مقدس و صیانت از مرزهای اعتقادی و حریم اهل بیت (ع) بر صفحات پرافتخار ارتش ولایتمدار و تارک ایران اسلامی ثبت شده است.

این دانشگاه با تربیت افسران مؤمن، مطهر و مالکان اشتری همچون صیادها، ستاری ها و نامجوی‌ها و همچنین نقش آفرینی مؤثر در ارتقا توان رزمی و دفاعی، بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا (دامت برکاته) مورد تفقد قرار گرفته و به القاب «فیضیه ارتش»، «کانون علم و جهاد» و «ذخیره‌های امید» مفتخر شده است.

ابلاغ مصوبه اهدای نشان فداکاری دانشگاه افسری امام علی(ع)

همچنین به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، در مراسم صبحگاه و شکرگزاری دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران، مصوبه اهدای نشان فداکاری دانشگاه افسری امام علی(ع) را از سوی امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به فرمانده نیروی زمینی ابلاغ کرد.

متن ابلاغی فرمانده کل ارتش بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الجهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّة فَتَحهُ اللهُ لِخاصَّة أولیائه»
(امیر مؤمنان علی علیه السلام)
امیر فرماندهی محترم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه افسری امام علی‌(علیه‌السلام) مبدأ معراج حماسه‌آفرینانی است که در طلب فیض شهادت، از فیضیه ارتش تا کربلاهای حماسه سیر کردند و تا ملکوت رضوان الهی پرکشیدند؛ دلاورمردانی عاشورایی که با لبیک به فرمان امام و مقتدای خویش، گام در مسیر مجاهدت و ایثار گذاشتند و با خلق حماسه‌های ناب ایرانی، صحنه‌های شگرف فتح و ظفر را در مسیر عزت و اقتدار ملت و میهن اسلامی آفریدند تا پرچم عزت و افتخار ملت بزرگ ایران بر فراز سنگرهای غیرت و شرف در اهتزاز بماند.

امروز، ولی امر مسلمین جهان در آستانه چهلمین سالروز آغاز دفاع مقدس، بار دیگر دانشگاه افسری امام علی(علیه السلام) را به پاس ایثارگری‌ها و حماسه‌آفرینی‌های دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه مورد لطف قرار دادند تا در پرتو این افتخار، الگویی شایسته و ماندگار، فرا راه نسل جوان و آیندگان ارتش قرار گیرد.

ضمن شکرگزاری به درگاه الهی وتشکر از محضر فرمانده عظیم‌الشأن کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز  (مد ظله‌العالی)  به پاس عنایت به ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصویب اهدای پرچم و نشان فداکاری به دانشگاه افسری امام علی (علیه‌السلام) از سوی معظم له در تکریم مقام شامخ ۱۱۸۴ شهید دانشجو و دانش‌آموخته آن دانشگاه ابلاغ می‌شود.

کسب این نشان افتخار، بیانگر توفیق ارتش سرافراز ایران اسلامی در ترویج و تداوم فرهنگ متعالی برگرفته از سیره شهدای صاحب‌نام و دانش‌آموخته این مرکز علم و تقوا، خودسازی و جهاد و ذخیره امید مقام معظم رهبری است. شایسته است این افتخار، زمینه‌ساز استحکام پیوند دانشجویان با پیشینیان دانشگاه و سلسله نورانی شهیدان باشد و فرهنگ ناب شهادت مقتدرانه، در مقام یک فرهنگ و اعتبار ملی ثبت و ترویج شود.

تداوم توفیقات دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران و آحاد رزمندگان ارتش حزب الله را در مسیر عزت و اقتدار میهن اسلامی و رهروی شهیدان والامقام، در پرتو توجهات حضرت ولی ‌عصر(عج) و تحت فرمان فرمانده معظم کل قوا(مدظله‌العالی)، از پروردگار متعال خواستارم.
 
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران                                                                     
سرلشکر ستاد سید عبدالرحیم موسوی

۲۷۲۱۵

کد خبر 1418685

برچسب‌ها