تسویه بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر با فروش سه برج نیمه‌کاره

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اعلام کرد: شورای شهر مجوز تهاتر و همچنین فروش این سه برج تجاری شهرداری را که چند سالی است نیمه کاره مانده، صادر کرده است تا بدهی شهرداری به بانک شهر تسویه شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی، رییس کمیسیون فرهنگی، شورای شهر به مناسبت روز خبرنگار از دفتر سرپرستی خبرگزاری خبرآنلاین در استان قزوین دیدار کرد.
در این دیدار صمیمانه قافله باشی با اعلام عزم جدی شورا برای تسویه بدهی‌های شهرداری قزوین گفت: شورای شهر مجوز تهاتر و همچنین فروش این سه برج شهرداری را که چند سالی است نیمه کاره مانده، صادر کرده است.
او اضافه کرد: در حال حاضر مراحل قانونی اجرای این مجوز شورای شهر در جریان است و با انجام آن مشکل چندین ساله بدهی کلان شهرداری به بانک شهر که سبب بروز مشکلات متعددی برای مدیریت شهری از جمله پرداخت معوقات سنگین بابت جریمه دیرکرد اقساط شده بود، حل می‌شود.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به افتتاح چندین پروژه فرهنگی و هنری شهرداری طی سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: با افتتاح و بهره برداری خانه تئاتر در ضلع شمالی بوستان ملت، این مجموعه در کنار خانه شطرنج و مراکز عرضه صنایع دستی در محدوده میدان عارف قزوینی، می تواند گذر فرهنگی و هنری عارف را در این محدوده شکل دهد.
قافله باشی تصریح کرد: در دوره مدیریت سیاوش طاهرخانی، ضمن آنکه شهرداری از نظر درآمدی وضعیت مناسب‌تری پیدا کرده است، شتاب اجرای پروژه های عمرانی نیز نسبت به قبل بیشتر شده و ادامه این روند می تواند سیما و منظر شهری را دگرگون ساخته و وضعیت مناسب تری را پیش روی شهروندان قرار دهد.
او همچنین با انتقاد از نبود بانک اطلاعاتی املاک متعلق به شهرداری خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود انتقادهای متعدد اعضای شورای شهر نسبت به نداشتن بانک اطلاعاتی املاک شهرداری، تاکنون این اقدام صورت نگرفته و نه تنها اعضای پارلمان محلی که خود شهرداری هم دقیقا نمی داند چه املاکی متعلق به اوست و با آنها باید چه کند.

48

کد خبر 1418807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =