کمک دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به رزمایش مواسات و کمک مومنانه

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان گفت عملکرد پایگاه مقاومت بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در اجرای طرح جهادی هادیان مهر و برگزاری اردوهای جهادی ستودنی است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با حضور رئیس و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان  و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان برگزار گردید.

دکتر رضا نقدی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: نقش بسیج دانشجویی برای تحقق یک سند راهبردی مانند بیانیه گام دوم نقشی اثرگذاراست .
وی با اشاره به اینکه در این دانشگاه روحیه جهادی در بین اساتید ، همکاران و دانشجویان موج می زند خاطرنشان کرد : شکل گیری اردوهای جهادی مهارتی امری ضروری است.
ایشان اقتصادی ترین نوع آموزش را آموزش مهارتی دانست و دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان را تنها دانشگاه دولتی مهارتی در سطح استان دانست که بیش از ۷۰ درصد دروس دانشجویان این مجموعه در کارگاه ها و آزمایشگاه ها انجام می گردد .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با اشاره به آمار اشتغال بیش از ۶۳ درصدی فارغ التحصیلان این دانشگاه گفت : خروجی اشتغال منتج به جهش تولید خواهد شد .
نقدی بر لزوم جذب حداکثری در بسیج تاکید کرد و خواستار همگرایی و هم افزایی بسیج دانشجویی با سایر تشکل های دانشجویی دانشگاه شد .

ایشان  در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت : باید نقش بسیج دانشجویی  در مباحث علمی و پژوهشی تقویت گردد و جایگاه جوان مومن انقلابی در حوزه مهارتی در بیانیه گام دوم هر چه بیشتر تبیین گردد.


محمد امین بخشیان مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان با ابراز رضایت از عملکرد فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت: فعالیت‌های بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی در انجام امورات محوله بسیار موفقیت آمیز بوده است و امید است در برنامه‌های مختلف با تلاش و کوشش بسیار توانمند و سربلند بیرون بیایند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشتند ، دانشجویان جهادگر بسیجی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در قالب گروه جهادی شهید چمران در محله های اسلامی سرداران شهید شهرستان سمنان با نام طرح جهادی هادیان مهر، و به صورت پروژه های شهید عباس آبیاری و شهید بهنام محمودی در زمینه های عمرانی ، فرهنگی ، آموزشی و رفاهی خدمت رسانی نمودند.

بخشیان با اشاره به شرایط این روزهای کشور و شیوع ویروس کرونا و به تبع آن حضور نداشتن دانشجویان در دانشگاهها خاطر نشان کرد : فضای فرهنگی تعطیل پذیر نیست و باید با به کار گرفتن روشهای جدید تعامل با دانشجویان و تشکل ها بیش از پیش تقویت شود تا فضای پر جنب و جوش دانشجویی خاموش نگردد.
وی گفت : مرحله دوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه با رمز " لبیک یا مولا علی ابن ابیطالب (ع) " انتخاب شده است و  این رزمایش در سه بازه زمانی دهه ولایت و امامت، دهه اول ماه محرم و دهه آخر ماه صفر  اجرا می‌شود و علاوه بر بسته‌های معیشتی، حمایت‌های مالی و قرض الحسنه، بسته‌های لوازم التحریر، کمک به ازدواج و تهیه جهیزیه، اعطای تسهیلات اشتغال، تهیه البسه ، طرح اطعام علوی، توزیع گوشت قربانی و پرداخت اجاره بهاء مستاجران آسیب دیده و محروم در فهرست جذب و ارائه کمک‌ها قرار گرفته است.


شایان ذکر است در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان، براساس حکم ابلاغی رضا چروی به عنوان سرپرست جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه منصوب و از زحمات علی حبیبی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در مدت زمان تصدی این پست تقدیر و تشکر به عمل آمد.

48

کد خبر 1418826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =