جزئیات تمدید طرح بخشودگی جرایم تسهیلاتی بانک مسکن تا پایان مردادماه

معاون مدیریت شعب بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد از جزئیات تمدید طرح میثاق وی‍ژه بخشودگی جرائم مطالبات تسهیلات غیر جاری بانک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد،  سید حمزه موسوی اطهر در گفت و گو با خبرنگاران با تشریح جزئیات طرح میثاق گفت: هئیت مدیره بانک مسکن با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی در دوران شیوع بیماری کرونا در حمایت از بدهکاران بانک، مشتریان دارای اقساط غیر جاری، با تمدید طرح میثاق تا پایان مردادماه جاری در بند های ذیل موافقت نموده است؛
۱-بخشودگی کامل خالص جرایم تسهیلات به نسبت واریزی نقدی
۲-بخشودگی خالص جرایم تسهیلات مشارکت مدنی بخش مسکن همزمان با تقسیط مطالبات
۳-تسهیل درضوابط فروش تدریجی درصورت تعیین تکلیف مطالبات غیر جاری تسهیلات مشارکت مدنی
۴-تغییر نام مدیون بدون واریز درصد به طوری که آن دسته از مشتریان که به صورت وکالتی ملکی را خریداری نموده اند امکان تبدیل سند وکالتی به قطعی بدون واریز درصد را دارند.
معاون مدیریت شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس طرح میثاق دارندگان اقساط معوق تا پایان مردادماه فرصت دارند با واریز بدهی خود مشمول بخشودگی جرایم شوند.
وی تصریح کرد: این مشتریان الزامی به مراجعه حضوری به شعب برای بهره مندی از این بخشودگی ندارند و آنان می توانند از طریق هر یک از درگاه های اینترنتی بانک مسکن نیز به صورت غیر حضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.
این مقام بانکی اظهار کرد: دارندگان اقساط معوقه در بانک مسکن استان در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت مشمول بخشودگی خالص جرایم می شوند.
معاون مدیریت شعب بانک مسکن استان این طرح را فرصت مناسبی برای خریداران وکالتی ملک عنوان کرد و بیان داشت: بسیاری از تسهیلات گیرندگان که اقدام به فروش ملک خود کرده اند به این دلیل که ملک مورد معامله در رهن بانک بود اقدام به فروش وکالتی کرده اند که مسایل و پیامدهای حقوقی خاص خود را دارد و اکنون با فرصت ایجاد شده امکان انتقال سند قطعی به نام خریدار بدون نیاز به واریز بخشی از بدهی به وجود آمده است.

46

کد خبر 1418973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =