هوا گرم می‌شود/ تداوم وزش باد شدید در برخی نقاط کشور

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا دوشنبه هفته آینده در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور دمای هوا حدود ۵ تا ۸ درجه افزایش پیدا می‌کند.

کبری رفیعی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز در استان‌های تهران و سمنان بارش باران همراه با رگبار، رعد و برق و ورش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه همین شرایط جوی از فردا شنبه تا روز دوشنبه در ارتفاعات مرکزی و شرقی البرز رخ می‌دهد، ادامه داد: از بعد از ظهر امروز تا روز سه شنبه در مناطق شرق و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، مناطقی از هرمزگان و شرق استان فارس انتظار بارش رگباری باران را داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز بخش‌های مرکزی و شرقی دریای خلیج فارس و از امروز تا دوشنبه دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهند بود، افزود: پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل طی ۵ روز آینده با وزش باد شدید است، که منجر به خیزش گرد و غبار می‌شود.

رفعیی اظهار کرد: امروز بعد از ظهر برای مناطقی از استان‌های تهران، زنجان، قزوین، البرز، قم، مرکزی، شمال اصفهان، جنوب خراسان رضوی، جنوب سمنان و شرق کرمان وزش باد شدید پیش می‌شود.

وی توضیح داد: از امروز تا دوشنبه هفته آینده در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور دمای هوا حدود ۵ تا ۸ درجه افزایش پیدا می‌کند.

۴۷۲۳۲


 
کد خبر 1419028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =