۰ نفر
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
دیدار وزیر خارجه ترکیه با مقامات لیبی

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه ترکیه با مقامات دولت وفاق ملی لیبی درباره تلاش‌ها برای حل و فصل سیاسی بحران لیبی گفت‌وگو کرد.

 به گزارش الجزیره، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه به همراه وزیر خارجه مالت با فائز السراج، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

چاووش‌اوغلو در جریان این دیدار تأکید کرد که آنکارا به گفت‌وگوهایش با روسیه برای حل و فصل بحران لیبی با هماهنگی دولت وفاق این کشور ادامه می‌دهد.

وی افزود: ممکن است که نیروهای خلیفه حفتر، رهبر نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" هر لحظه به مصراته و طرابلس حمله کنند و به همین دلیل دولت وفاق خواستار تحویل دو شهر سرت و الجفره است.

وزیر خارجه ترکیه درباره مأموریت اتحادیه اروپا برای نظارت بر ممنوعیت تسلیحاتی لیبی هم گفت که این عملیات مغرضانه است و مشارکت آلمان در آن باعث شده است که بی‌طرف بودنش از بین برود.

در مقابل السراج در جریان دیدار با وزرای خارجه ترکیه و مالت اظهار کرد، عملیات انتقال مزدوران و بارگیری هوایی سلاح برای طرف‌های متجاوز به طرابلس همچنان متوقف نشده است و این مسأله به حمایت خارجی اشاره دارد که حفتر از آن برخوردار است.

فائز السراج در ادامه تأکید کرد که مأموریت ایرینی باید از نظر زمینی، هوایی و دریایی کامل باشد.

۳۱۱۳۱۲

کد خبر 1419110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =