ترامپ: روسیه و چین با پیروزی دوباره من در انتخابات مخالف هستند

ایسنا نوشت: دونالد ترامپ با رد گزارش های مبنی بر تلاش روسیه برای ضربه زدن به بایدن گفت هیچکس به اندازه او به مسکو سختگیری نکرده است. به گفته ترامپ، او آخرین شخصی است که روسیه و چین مایل هستند تا به عنوان رئیس جمهوری آمریکا ببینند.

به نقل از خبرگزاری تاس، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جمعه به خبرنگاران در بدمینستر نیوجرسی گفت: آخرین شخصی که روسیه مایل است در ریاست جمهوری آمریکا ببیند، دونالد ترامپ است، چون هیچکس به اندازه من به روسیه سختگیری نکرده است. چین و ایران هم موضع مشابهی دارند.

این اظهارات در واکنش به گزارش ویلیام اوانینا، مدیر مرکز ملی ضد اطلاعات و امنیت آمریکا مطرح شد. به گفته این مقام اطلاعاتی آمریکا، روسیه برای "ضربه زدن" به جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ تلاش می کند. این مقام همچنین گفت، چین و ایران هم تمایلی به پیروزی دوباره ترامپ در انتخابات نوامبر ندارند.

ترامپ در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر مداخله خارجی ادعایی در انتخابات آمریکا گفت: ما اینها را با دقت بررسی می کنیم.

با این حال ترامپ در پاسخ به پرسش های مداوم خبرنگاران درباره تلاش روسیه برای ضربه زدن به بایدن گفت: برایم اهمیتی ندارد که چه کسی چه می گوید.

رئیس جمهوری آمریکا با دفاع از موضع خودش درباره روسیه گفت، او بودجه ارتش آمریکا را افزایش داده و متحدان آمریکا را بابت تعهداتشان به ناتو تحت فشار گذاشت.

ترامپ گفت: چین دوست دارد که ما انتخاباتی داشته باشیم که در آن دونالد ترامپ به جو بایدن خوابالو ببازد. آنها این رویا را می بینند که کشور ما را صاحب شوند. اگر جو بایدن رئیس جمهور بود، چین کشور ما را صاحب شده بود. همچنین هیچکس با عقل سلیم موافقت نخواهد کرد که روسیه بخواهد من دوباره انتخاب شوم.

311312

کد خبر 1419310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
    0 0
    گمان نکنم مخالف باشند چون با انتخاب مجدد تو یکجانبه گرایی امریکا را زمین می زنند و آن را با خاک یکسان می کنند اما اگر یک شخص میانه رو سر کار بیاید این موضوع دوباره با اشکالاتی مواجه می شود. بیشتر از همه ایران و چین و روسیه می خواهند که بیسوادی چون تو در راس قوه مجریه قرار بگیرد