۱ نفر
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
غنایم جنگی آمریکا در سوریه یا منطقه؟

تحرکات سیاسی آمریکا در سوریه ومنطقه هدف اصلی این کشور را که "غارت ثروت ونفت کشورهای عربی" است، روز به روز آشکارتر می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وبسایت خبری دارالخلیج امارات نوشت:  در تحولی چشمگیر، مظلوم عبدی رهبر نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اخیرا توافقی برای نوسازی میدان های نفتی شمال شرق سوریه با یک شرکت نفتی آمریکایی به امضا رساند و آن را "مهمترین اقدام برای کمک به همه در منطقه" اعلام کرد.

هرچند که ترامپ رییس جمهور آمریکا پیشتر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از خاک سوریه واستقرار تعداد محدودی از آنها را برای حمایت از میادین نفت وگاز این کشور اعلام کرده بود اما عملا نیروهای آمریکایی در حال حاضر کنترل میادین مهم نفت وگاز سوریه از جمله میادین نفتی العمری، التنک ومیدان گازی کونیکو را در دست دارند.  

در واقع تحولات جاری در سوریه یادآور سناریوی اشغال عراق از سوی آمریکاست که با دو هدف اصلی حمایت از "اسراییل" وغارت "ثروت نفتی عراق" صورت گرفت.

 از همین رو خیلی راحت می توان پی برد که آمریکا از دخالت در درگیری ها میان کشورهای منطقه چه اهدافی را دنبال می کند. بی شک واشنگتن در شعله ور کردن آتش اختلاف های منطقه ای نقش عمده ای ایفا می کند وبه بهانه ی خاموش کردن این آتش وارد عمل می شود تا منابع کشورهای عربی را به غارت ببرد، منابعی که آن را "غنایم جنگی" خود در منطقه می داند.

310 310

کد خبر 1419356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =