دادستان همدان: ۲۳۰ زندانی همدان مشمول عفو رهبر معظم انقلاب در روز عید غدیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: همزمان با عید سعید غدیرخم ۲ هزار و ۱۳۵ زندانی در کشور مشمول عفو رهبری انقلاب شدند که سهم همدان ۲۳۰ زندانی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ حسن خانجانی دادستان عمومی و انقلاب استان در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: این تعداد زندانی همزمان با عید سعید غدیر خم از زندان های استان آزاد شده و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی خاطرنشان داد: این افراد از سوی دایره اجرای احکام برای برخورداری از عفو پیشنهاد شده بودند که در کمیسیون عفو استان که رییس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، رییس حفاظت اطلاعات دادگستری و مدیرکل زندان ها عضو آن هستند پرونده آنها بررسی شد.

دادستان عمومی و انقلاب همدان اضافه کرد: پس از اینکه پرونده ها مورد موافقت اعضای این کمیسیون در همدان قرار گرفت به تهران ارسال و در کمیسیون مرکزی عفو نیز با آزادی آنها موافقت شد که با پیشنهاد رییس قوه قضاییه به رهبر فرزانه انقلاب، معظم له با آزادی این افراد موافقت فرمودند.

خانجانی گفت: تعداد پیشنهادهای همدان برای عفو و آزادی زندانیان بسیار بالا بوده به گونه که هم اینک برای یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر، فرم مربوطه تکمیل شده و منتظر اظهار نظر کمیسیون عفو تهران هستیم.

وی تاکید کرد: عفو زندانیان به جز اراذل و اوباش و افراد دارای شاکی خصوصی نظیر قصاص و دیه شامل تمامی جرایم عمومی شده و محدودیتی ندارد به ویژه با سیاست های جدید قوه قضائیه جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی نیز از عفو مستثنی نیستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان تصریح کرد: برخی از پرونده ها اگر مشمول عفو نشوند پیشنهاد شده تخفیف مجازات بگیرند به طور مثال از ۳۰ سال به ۱۰ سال حبس، محکومیت زندانی کاهش یابد.

خانجانی افزود: همدان رتبه نخست عفو زندانیان را در کشور به خود اختصاص داده است و تمام تلاش مجموعه قضایی کاهش جمعیت زندانها است.

46

کد خبر 1419529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =