۶۹درصد پرونده‌های معوق در دادگستری قزوین تعیین تکلیف شد

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از دی ماه سال گذشته تاکنون ۶۹درصد پرونده های معوق تعیین تکلیف شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به صدور دستورالعمل ریاست معظم قوه‌قضاییه در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های مهم و مسن، رسیدگی جهادی به پرونده‌ها در دستور کار دادگستری این استان قرار گرفت و از دی ماه سال گذشته تاکنون ۶۹ درصد پرونده های معوق تعیین تکلیف شده است.
قدرتی افزود: از دی ماه سال گذشته با توجه به وضعیت و تاخیر ایجاد شده بر اثر شیوع ویروس کرونا  تاکنون از ۱۲۹۱۰پرونده به ۸۸۹۲ فقره پرونده رسیدگی و تعیین تکلیف شده است.
او با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات گفت: یکی از اقداماتی که در کاهش و تعیین تکلیف پرونده های مسن و معوق یاریگر دادگستری استان بود، بهره مندی از  بسته دادرسی الکترونیک به صورت استفاده از پیام رسان های داخلی جهت رسیدگی قضائی به پرونده ها، تشکیل جلسات از طریق ارتباط تلفنی و  برگزاری دادرسی از طریق ویدئو کنفرانس در ارتباط با زندان است.
این مقام مسئول همچنین در خصوص سایر اقدامات لازم جهت سرعت بخشیدن به رسیدگی قضائی گفت:  بازرسی های مستمر تخصصی و حضور کارمندان قضایی و اداری شعبه ها خارج از ساعت اداری از دیگر اقداماتی است که سبب کاهش آمار پرونده های مسن و معوق در دادگستری استان شده است.

48

کد خبر 1419700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =