استاندار همدان: عزاداری ماه محرم در مکان‌های روباز همدان برگزار می‌شود

استاندار همدان گفت: امسال عزاداری‌های ایام محرم در این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌ اجتماعی و در مکان‌های روباز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی در ستاد ملی کرونا و جلسه ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری گفت: اصل و تصمیم نهایی استان بر برگزاری آیین های عزاداری ماه محرم در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیش ‌از حد کرونا است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: آیین شیرخوارگان حسینی و مراسم سوم عاشورا به دلیل حفظ سلامت مردم همدان ممنوع است و برگزار نخواهد شد.

شاهرخی گفت: روند ابتلا به شیوع ویروس کرونا در همدان کاهشی است و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید ستاد مقابله با کرونا بیش از گذشته از سوی مردم و هم استانی ها مورد توجه بوده است.

استاندار همدان تصریح کرد: تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم موجب بهبودی شرایط به ویژه در برخی از شهرستان‌های این استان شده است که امید می رود بتوان با همراهی مردم و سایر صنوف این ویروس را مهار کرد.

شاهرخی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار داشت: افرادی که با رعایت نکردن توصیه های بهداشتی سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند به دستگاه قضایی معرفی شوند.

وی اضافه کرد: با اینکه روند ابتلا و بستریان بخش کرونا در استان کاهشی است، اما چهار شهر در استان همچنان در وضعیت قرمز هستند و از شهروندان و عموم مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار همدان افزود: ممکن است، یک سال با ویروس زندگی کنیم اما، قرار نیست ویروس عزیزانمان را از ما بگیرد، بلکه باید راه زندگی کردن با ویروس کرونا و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در برنامه داشته باشیم.

48

کد خبر 1419718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =