مکرون در نشست بین‌المللی با محوریت لبنان چه گفت؟

ایسنا نوشت: امانوئل ماکرون در افتتاحیه نشست بین‌المللی در حمایت از لبنان اعلام کرد: باید تمام توان خود را برای یاری به ملت لبنان به کار گرفت.

به گزارش اسکای نیوز، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در افتتاحیه کنفرانس اهداکنندگان مالی اظهار کرد: مقامات لبنان باید برای حل سیاسی و اقتصادی بحران این کشور تلاش کنند.

رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: مقامات لبنانی باید به خواسته‌های ملتی که به شیوه مشروع مطالبات‌شان را در خیابان‌ها مطرح می‌کنند، پاسخ دهند.

او افزود: برخی طرف‌ها می‌خواهند با ایجاد آشوب ثبات لبنان و منطقه را به هم بریزند.

به گفته مکرون، مبالغی که امروز جمع خواهند شد باید تنها یک شروع باشند.

او ادامه داد: باید به سرعت تلاش کنیم و باید این کمک‌ها مستقیما به جایی بروند که مردم به آنها نیاز دارند. نقش ما این است که کنار ملت لبنان باشیم. باید با هماهنگی سازمان ملل پاسخ‌گویی بین‌المللی ایجاد کنیم.

مکرون در برابر کنفرانسی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، تاکید کرد: اسرائیل هم برای کمک به لبنان اعلام آمادگی کرده است. گروه‌های جهانی بعد از انفجار مهیب که بیروت، پایتخت لبنان را ویرانه گذاشت، قول کمک داده‌اند.

رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد: به سرعت و شایسته تلاش می‌کنیم تا این کمک‌ها به دست مردم برسد، آینده لبنان در بوته آزمایش است.

مکرون تصریح کرد: پیشنهاد کمک شامل حمایت از تحقیقات بی‌طرف، قابل اعتماد و مستقل درخصوص انفجار بندر بیروتی است که ۱۵۸ کشته برجای گذاشت.

مکرون گفت، در حد توان تلاش می‌کند مانع از ایجاد آشوب در لبنان شود زیرا به نفع وضعیت کنونی نیست. او از مقامات لبنان خواست دست به اصلاحات مورد دلخواه ملت بزنند.

او تاکید کرد: کمک‌ها باید تحت نظارت سازمان ملل ارائه شوند.

گفته می‌شود لیست‌ کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس هنوز مشخص نشده است و بعد از اظهارات مکرون در کنفرانس "حمایت بین‌المللی از بیروت و ملت لبنان" جلسه تبدیل به جلسه پشت درهای بسته شد.

311311

کد خبر 1419770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • US ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
    0 0
    "رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: مقامات لبنانی باید به خواسته‌های ملتی که به شیوه مشروع مطالبات‌شان را در خیابان‌ها مطرح می‌کنند، پاسخ دهند." اعتراضات شنبه فرانسوی ها شما رو پاسخگو کرد؟ متقلبان ریاکار