آیت‌الله دژکام: باید برای بهبود وضعیت خبرنگاران نیز تلاش شود/دست خبرنگار دغدغه‌مند مردم‌ را ‌باید بوسید

امام جمعه شیراز گفت: مدیران اجرایی معمولا می‌خواهند گزارش کاری دارند که منعکس شود اما یک عده‌ای هستند که مدیریت راهبردی دارند، این افراد باید ارتباطشان با رسانه قوی‌تر باشد و مدیر راهبردی باید از خبرنگاران نیز حمایت کند.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز در دیدار با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار ظهار داشت: امیدوارم در آزمایش‌های سنگین همه اهل ثبات قدم، صبر و استقامت باشیم و کاری کنیم که خدا از ما خشنود باشد و کلید گشایش که صبر است هیچ وقت از دست ما خارج نشود.

وی با بیان اینکه خبرنگار در پیشگیری از فساد و خلاف نقش مهمی دارد، گفت: به دلیل همین نقش است که صاحبان قدرت همیشه می‌خواستند که خبرنگاران را با خود همراه کنند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برای حل مشکلاتی که مطرح شد تشکل‌های صنفی مجموعه خبرنگاری باید تقویت شود، افزود: برای حل این مشکلات تشکل بسیج می‌تواند نقش‌آفرینی ویژه داشته باشد و انجمن صنفی خبرنگاران نیز به همین شکل، باید نمایندگان تشکل‌های خبرنگاران در ابواب مختلف سخن بگویند تا بتوانیم نگاه صنفی شما را منتقل کنیم.

دژکام با بیان اینکه همانگونه که شما به بهبود وضعیت اجتماعی کمک می‌دهید باید برای بهبود وضعیت خبرنگاران نیز تلاش شود، بیان کرد: ارشاد هم وظایفی دارد که امیدواریم پیگیر این مسائل باشند.

وی با بیان اینکه معمولا کسانی دنبال خبرنگارها هستند که مدیریت اجرایی دارند، عنوان کرد: مدیران اجرایی معمولا می‌خواهند گزارش کاری دارند که منعکس شود اما یک عده‌ای هستند که مدیریت راهبردی دارند، این افراد باید ارتباطشان با رسانه قوی‌تر باشد و مدیر راهبردی باید از خبرنگاران نیز حمایت کند. نظارت بر برنامه‌های راهبردی را شما باید انجام دهید و ما هم حمایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه باید از رسانه‌ها در رابطه با خدمتی که انجام می‌دهند تشکر کنیم، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم از حمایت‌های رسانه بهره‌مند شویم ما هم باید از رسانه‌ها قدردانی کنیم و این امر باید شکل بگیرد.

دژکام با بیان اینکه خبرنگاران با وجود مشکلات زیاد خود اما در این جلسه هم مشکلات مردم را گفتند و این باعث افتخار است، گفت: شما مثل رسانه‌های بیگانه نیستید که تامین مالی باشید اما   ایثارگرانه وارد این عرصه شدند، درباره خبرنگاران جز ایثار و صبر و مقاومت نمی‌توان چیز دیگری گفت.

وی با بیان اینکه منافع و بهره‌مندی مربوط به جبهه شما نیست، افزود: خبرنگاری که دغدغه مردمش را دارد باید دستش را بوسید. درباره آبرسانی به مناطق مختلف شهر از طریق ائمه جماعات پیگیری کردیم و از همه شهروندان تقاضا داریم که ضمن اینکه گله‌مند باشند از مدیریت اما کمتر مصرف کنند. استدعای ما این است که دیگران سعی کنند تا کمتر مصرف کنند از مدیران هم به صورت جدی درخواست کردیم و می‌کنیم که مشکل آب را حل کنند.

امام جمعه شیراز با اشاره به موضوعاتی که درباره حرم مطهر شاهچراغ و توسعه آن شد، گفت: رویکرد وزارت مسکن و شهرسازی برای حل مسئله حرم مطهر مشخص شده و شهرداری منطقه تاریخی نیز در تلاش است که این مسئله را حل کند البته باید طرح‌های کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشیم. برای بافت تاریخی ارزش قائلیم و باید با حفظ اینها دسترسی به حرم فراهم شود.

دژکام با بیان اینکه در وضعیت فعلی اجتماعی، ما در حال گذار از یک جامعه‌ای هستیم که از دوران قاجار دچار سردرگمی فرهنگی شده و جای همه افراد در اجتماع و نهادها فراموش شده و کشور غرب زده و لیبرالیزه شده است، گفت: در چنین جامعه‌ای می‌خواهیم نماز جمعه را تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه در نگاه تمدن سازانه امام جمعه و نماینده ولی فقیه یک چیز بیشتر نیست و در حاکمیت دینی باید نقش خود را درست اجرا کند، گفت: شاید از حیث تقسیم وظایف ممکن است بگوییم دوتا است اما باز هم می‌گویم که یک وظیفه ست چراکه ولایت ارتباطش با مجموعه‌ای که مورد ولایت است، دوتا نیست.

48

کد خبر 1419788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =