تولید روزانه ماسک در استان کرمان پاسخگوی نیمی از نیاز استان است؛ تولید ماسک در کرمان ۲ برابر می‌شود

در شرایطی که کرمان به ۴۰۰ هزار ماسک نیاز دارد تنها نیمی از این نیاز تامین شده و مسئولان قول افزایش دو برابری تولید ماسک استان کرمان را دادند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان ظهر امروز با حضور فدائی استاندار کرمان و تعدادی از مسئولان استان برگزار شد.

محمدجواد فدائی استاندار کرمان در این جلسه با بیان اینکه ظرفیت تولید ماسک استان کرمان روزانه ۲۰۰ هزار ماسک است اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان نیاز روزانه ماسک استان را بررسی کرده است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان روزانه به ۴۰۰ هزار ماسک نیازمند است گفت: تعداد ماسکی که به صورت روزانه در استان تولید می‌شود به اندازه نیاز استان نیست.

استاندار کرمان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در استان برای تامین نیاز استان در این حوزه بیان کرد: نیاز استان کرمان تا حدود سه هفته آینده از ۲۰۰ هزار ماسک به ۳۵۰ هزار ماسک خواهد رسید.

در این جلسه مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه روزانه ۲۰۰ هزار ماسک در استان کرمان تولید می‌شود اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی نیاز استان را ۴۰۰ هزار ماسک عنوان کرده است.

وی با اشاره به اینکه امکان افزایش تولید ماسک در استان وجود دارد و سرمایه‌گذار هم پای کار است افزود: ظرفیت تولید ماسک استان کرمان ظرف ۱۰ روز آینده به ۴۰۰ هزار ماسک می‌رسد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه تامین پارچه برای تولید ماسک چالش استان کرمان است و با پیگیری‌های انجام شده امیدواریم تا روزهای آینده این نیاز برطرف شود گفت: ۳۷۰ هزار تن پارچه توسط بسیج اصناف تهیه شده است.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه تولید ماسک در استان کرمان افزایش پیدا کرده و در روزهای آینده بیشتر هم خواهد شد افزود: مواد ضدعفونی کننده دست نیز به اندازه کافی در داروخانه‌ها وجود دارد.

46

کد خبر 1419795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =