ارائه به موقع اظهارنامه، شرط معافیت مالیاتی است

نماینده مالیاتی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تمامی فعالان اقتصادی دارای مجوز از سازمان‌ منطقه آزاد قشم به شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی و ارائه اطلاعات عملکرد مالی، می توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

به گزارش خبرآنلاین ازسازمان منطقه آزاد قشم:  امیر سلکی با بیان این مطلب، اظهار کرد: صنوف و خرده فروشان فعال در شهرهای قشم و درگهان و سایر نقاط این منطقه آزاد برای اینکه مشمول ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد شده و از معافیت مالیاتی بهره مند شوند، باید اظهارنامه مالیاتی و اطلاعات عملکرد مالی فعالان اقتصادی خود را در زمان مقرر به مراجع قانونی ارائه کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم ادامه داد: فعالان اقتصادی برای اخذ مجوز فعالیت و تمدید آن می توانند همه روزه به دفاتر مربوط به این موضوع در سازمان منطقه آزاد قشم و دفتر مدیریت امور درگهان این سازمان مراجعه کنند.

مدیر امور درگهان و حومه سازمان منطقه آزاد قشم افزود: یکی از شروط استفاده از معافیت های مالیاتی در کنار پُرکردن اظهارنامه مالیاتی و ارائه اطلاعات عملکرد مالی فعالان اقتصادی، یکسان بودن شکل و محتوای فعالیت صنوف با آنچه در مجوز کسب و پیشه آنان ذکر شده، می باشد.

به گفته سلکی؛ ریشه بسیاری از مشکلات مالیاتی تولیدکنندگان، بازرگانان و کسبه قشم، عدم آگاهی آنها از قوانین و دستورالعمل های این حوزه است و کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیار فعالان اقتصادی و صنوف قرار می دهند.

مدیر امور درگهان و حومه سازمان منطقه آزاد قشم استفاده از مزیت معافیت از مالیات برای فعالان اقتصادی در این منطقه آزاد را گامی در راستای رشد و شکوفایی و توسعه جزیره خواند و تصریح کرد: موسسات، فعالان اقتصادی و صنوف باید به گونه ای عمل کنند تا تاثیر این معافیت ها برای ساکنین و گردشگران، مفید و قابل مشاهده باشد.

46

کد خبر 1419828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =