نامردی بود اگر حسینی ضربه کاشته مرا می‌گرفت

خبرورزشی نوشت:هافبک تیم فوتبال شهرخودرو گفت: اصلاً راه نداشت که آن کاشته وارد دروازه نشود و مثلاً دروازه‌بان توپ را بگیرد. بعضی توپ‌ها گرفتنی نیست.

اگر نگاه منصفانه‌ای به دیدار شهرخودرو و استقلال داشته باشیم، می‌توان محمدرضا خلعتبری را به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب کرد. خلعتبری پایه‌گذار گل اول تیمش بود و گل دوم را به زیبایی هرچه تمام‌تر به ثمر رساند، اما تلاش‌ها و تأثیرگذاری او بر بازی، نتوانست نتیجه را تغییر بدهد و کار این تیم با استقلال با تساوی به اتمام رسید. بعد از آن بازی، با محمدرضا گپی زدیم که می‌خوانید.

یک‌بار دیگر شاهد توقف شهرخودرو بودیم.
حقیقت این است که ما برای گرفتن سه امتیاز وارد زمین شدیم و در ورزشگاه اختصاصی خودمان بازی می‌کردیم که وضعیت بهتری برای‌مان می‌ساخت. اتفاقاً شرایط روحی، تاکتیکی و بدنی تک‌تک بازیکنان هم عالی بود و کاملاً آماده بودیم تا سه امتیاز را بگیریم. می‌خواستیم با برد مقابل استقلال در جدول شرایط بهتری بسازیم ولی این اتفاق رخ نداد.

چرا؟ دلیلش چه بود؟
در یک کلام بگویم متأسفانه شرایط بازی آن‌طور که فکرش را می‌کردیم، پیش نرفت. ما روی نقاط ضعف و قوت استقلال کار کرده بودیم و می‌دانستیم چطور باید به این تیم ضربه زد ولی آن چیزی که در ذهن داشتیم، در زمین رخ نداد. متأسفانه مسائلی رقم خورد و اشتباهاتی را دیدیم که نگذاشت به برد برسیم.

منظورت اشتباهات تیم داوری و مدل قضاوت وحید کاظمی داور بازی است؟
نه اتفاقاً ایشان اصلاً اشتباهی نداشت. گل اول استقلال در موقعیت آفساید بود و گل دوم این تیم هم روی ضربه پنالتی رقم خورد که هر دو تصمیم توسط کمک داور اعلام شد و داور فقط آن را تأیید کرد. وحید کاظمی یکی از داوران خوب فوتبال ایران است که آینده‌دار خواهد بود. روی هیچ صحنه‌ای تأثیرگذار نبود که حساس باشد ولی کمک داور او اشتباه کرد. اتفاقی که منتظرش نبودیم و برایش برنامه‌ای نداشتیم، رخ داد و امتیازات‌مان سوخت. می‌خواستیم به سهمیه آسیا نزدیک شویم که کمک داور نگذاشت.

در مورد پنالتی که برای استقلال گرفته شد چه نظری داری؟ آن تصمیم درست بود؟
اصلاً پنالتی نبود، چون کاظمی خودش پشت دو بازیکن می‌دوید و از بهترین زاویه ممکن صحنه را دید به همین خاطر، او پنالتی نگرفت ولی کمک داور آن صحنه را پنالتی تشخیص داد. من فقط یک سؤال دارم؛ اگر این مدل صحنه‌ها پنالتی باشد، پس در نیمه اول هم روی محمد قاضی پنالتی شد ولی داور آن را سوت نزد و کمک داور هم تصمیم به اعلام پنالتی نکرد؟

ولی تیم شما بعد از آن پنالتی دوباره به بازی برگشت و خودت هم گل مساوی را زدی؟
ما تمام تلاش‌مان را کردیم تا سه امتیاز را بگیریم و خیلی خوب بازی کردیم ولی متأسفانه یک بار به تیر دروازه زدیم و یکبار هم دروازه‌بان حریف واکنش بسیار خوبی نشان داد. متأسفانه روی اشتباه کمک داور به پیروزی نرسیدیم و حالا هم بازی تمام شده است.

خلعتبری: نامردی بود اگر حسینی ضربه کاشته مرا می‌گرفت

تو قبلاً هم ضربات کاشته زیادی زدی و از این راه، برای تیم‌های مختلف گلزنی کرده‌ای، اما گلی که به استقلال زدی واقعاً زیبا بود. خودت در مورد آن ضربه چه نظری داری؟
اصلاً راه نداشت که آن کاشته وارد دروازه نشود و مثلاً دروازه‌بان توپ را بگیرد. بعضی توپ‌ها گرفتنی نیست. اگر حسینی این توپ را می‌گرفت، نامردی بود. باید دروازه‌بان‌ها اجازه بدهند چنین ضربات زیبایی وارد دروازه شود! این را هم بگویم که من همیشه در طول هفته روی ضربات کاشته تمرین می‌کنم، اما ضربات کاشته‌ای که در بازی‌ها به دست می‌آورم، در نقطه‌ای نیست که دوست داشته باشم. این بار هم فاصله خوب بود و هم زاویه‌ای که دروازه را از پشت توپ می‌دیدم. به همین خاطر یک ضربه عالی زدم و خدا را شکر گل شد.

بله واقعاً باید خدا را شکر کنی، چون اگر این توپ گل نمی‌شد، ممکن بود شکست بخورید!
من در بازی با استقلال با اینکه یک پاس گل دادم و یک گل زدم، اما واقعاً ناراحتم، چون مقابل استقلال به حق‌مان نرسیدیم. حق‌مان این بود که بازی را ببریم و یک گام دیگر به سهمیه آسیایی نزدیک شویم.

راه برای گرفتن سهمیه در دو بازی آینده باز نیست؟
دو بازی سخت با سپاهان و نساجی مازندران داریم که هر دو رقیب می‌توانند کارمان را دشوار کنند، اما امیدوارم بتوانیم نتیجه‌ای بگیریم که سهمیه را به همراه داشته باشد. تیم ما این لیاقت و شایستگی را دارد که دوباره آسیایی شود و بتوانیم هدیه‌ای به هواداران بدهیم تا زحمات حمیداوی را جبران کنیم. او در این شرایط سخت خیلی هوای بازیکنان را داشت و حقش است که یک هدیه ویژه‌ای از ما اعضای تیم دریافت کند.

اگر درست بگویم، خودت در بازی با سپاهان بازی نمی‌کنی.
نه من محروم هستم و نمی‌توانم به بازی با سپاهان برسم، اما در آخرین دیدار فصل مقابل نساجی به میدان می‌روم. الان فقط نتیجه گرفتن شهرخودرو مهم است نه اینکه چه بازیکنی به زمین می‌رود و چه بازیکنی غایب است. مطمئناً بچه‌ها بدون من هم برای شکست حریفان به میدان می‌روند و سهراب بختیاری زاده و دستیارانش هم بهترین برنامه ممکن برای پیروزی مقابل سپاهان را پیدا می‌کنند.

251 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1419841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =